צילום תרמי

תוכן עניינים

איתור נזילות במבנה הוא מאז ומעולם נושא מורכב ובעייתי. טעות קלה בזיהוי עלולה לגרום לשבירת ריצוף או קירות ולהכניס את בעל הבית להוצאות גבוהות ומיותרות. מרבית הבעיות והליקויים במערכת האינסטלציה ובמערכת האיטום נראים לעין במספר אופנים כגון: עובש, התקלפות טיח, לחות וטחב, כתמי רטיבות, ריחות לא נעימים ועוד. כל התופעות האלו גורמות לעוגמת נפש גדולה ואף עלולות לגרום להתפתחות מחלות שונות בקרב דיירי המבנה. שימוש במצלמה תרמית על ידי איש מקצוע הופך את תהליך גילוי מקור הבעיה לפשוט ומהיר ביותר ובכך חוסך עוגמת נפש, זמן יקר והוצאות מיותרות.

המצלמה התרמית מספקת לאיש המקצוע תמונה המתבססת על טמפרטורה בשונה מצילום רגיל המתבסס על אור. צילום תרמי הוא למעשה צילום אשר מתבצע על ידי קרני אינפרא אדום על מנת לאתר נזילות בצורה מהירה ומדויקת. הצילום מתבצע במצלמה תרמית מיוחדת המספקת לאיש המקצוע תמונה המתבססת על טמפרטורה בשונה מצילום רגיל המתבסס על אור. היא מציגה את קרני האינפרא אדום בצבעים שונים אשר משקפים את הטמפרטורה באזור המצולם כך שניתן מתוך התמונה להבין מה מתרחש בתוך מבנה או מתקן אשר אינם נגישים לכניסה. על ידי זיהוי הטמפרטורה הקיימת בתוך מבנה מסוים, ניתן לזהות מהם הליקויים הקיימים ללא הצורך לחפור, לחצוב ולבצע פעולות חודרניות אשר עלולות לגרום לנזק סביבתי. בכל משטח שאינו נגיש לכניסה דוגמת תשתיות המבנה, שלד המבנה ואפילו רמת הגימורים, בכוחה של המצלמה התרמית להציג באופן ברור וחד משמעי את המתרחש בפנים באופן שבעל המקצוע יוכל לזהות את מקור הבעיה ואת דרגת חומרתה.

איך מאתרים נזילות באמצעות צילום תרמי?

השימוש במצלמה תרמית מתבצע כאשר עולה חשש לרטיבות במבנה שאינה בעלת סימנים חיצוניים הנראים לעין ולכן קיים קושי רב בזיהוי מקורה הנזילה. יתרונה הגדול של המצלמה הטרמית הוא בהגעה קלה ומידית לאזורים אשר לא ניתן להגיע אליהם מבלי לגרום נזק למבנה בו קיים החשש לנזילה. בעת השימוש במצלמה תרמית, מעובדים מקור ותוואי הנזילה דרך המצלמה באופן שאיש המקצוע יודע לפענח ולזהות אותם בקלות. המצלמה מציגה תמונה בעלת קשת רחבה של גוונים בין כחול לאדום, כאשר הצבע האדום מייצג את האזור בעל הטמפרטורה החמה ביותר והצבע הכחול  מייצג את האזור בעל הטמפרטורה הקרה ביותר. במצב של נזילה, הטמפרטורה במבנה משתנה באופן שבאזור בו מתחילה הנזילה, למעשה במוקד הנזילה תהיה טמפרטורה קרה יותר מאשר באזורים האחרים במבנה. המצלמה מציגה את שינויי הטמפרטורה החלים במבנה בזמן אמת ולכן ניתן לראות את ההבדלי הטמפרטורה המתרחשים בתוך המבנה ולהבין מהו המקור ולאן מתפשטת הנזילה. השימוש במצלמה תרמית חוסך את הצורך לשבור קירות או להסיר מרצפות ובכך מאפשר עבודה נקייה, קלה ומהירה בדרך לתיקון הבעיה.

הצילום הטרמי מתאים במיוחד לבדיקת צנרת מוסתרת שאינה חשופה כמו צינורות מים שמותקנים מאחורי חיפוי החרסינה במטבח או באמבטיה וצינורות שמותקנים מתחת לריצוף המבנה. אם חשבון המים שלכם עלה באופן פתאומי מבלי שנעשה שינוי משמעותי בצריכה שלכם או אם קיים בליבכם חשד שמשהו לא תקין, מומלץ להזמין איש מקצוע המתמחה באיתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית ולהימנע משבירת אריחים מיותרת אשר תשאיר אתכם עם נזק סביבתי עצום ועוגמת נפש גדולה. איש המקצוע יוכל לבצע תוך מספר דקות סקירה של האזור הבעייתי ולגלות במהרה אם אכן קיימת נזילה ומהו המקור שלה באופן שהטיפול בבעיה יהיה מהיר, פשוט ויעיל ביותר.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.