נזקי רכוש בגין נזילות מים

נזקי רכוש בגין נזילות מים – מה ניתן לעשות?

רטיבות בדירה, עקב דליפה מדירת השכנים למעלה, פיצוץ בצינור הכיור שלכם או בגלל אסון טבע כזה או אחר, היא אחת התקלות שממש יכולות למרר את החיים. אם הדירה שלכם מבוטחת, ההתמודדות שלכם עם נזקי מים ורטיבות בדירה מעורבת גם בתביעת חברת הביטוח שאמורה לפצות אתכם בגין נזקים אלה.

סיבות אפשריות לנזקי מים

ישנן מספר אפשרויות ומקורות רבים שעלולים לגרום לנזקי מים בדירה, אבל הדברים העיקריים שכדאי להיזהר מהם כוללים:

 • אמבטיה מלאה עד מעבר לגדותיה
 • תקרה דולפת
 • מקרר דולף
 • אסלה מוצפת
 • פיצוץ בצינור המים

רוב הבעיות המתבטאות בנזקי מים נובעות ממכשירים תקולים, צנרת שבורה, או שכנים שמזניחים את דליפת המים בדירתם והנזק מחלחל גם לדירה שלכם. כל מה שעלול ליצור בעיות של נזקי מים בדירה שלכם, יתדרדר ויזחל לתוך הקירות, התקרות או הרצפות בדירה שלכם. בכל מקרה של תביעת פיצויי מחברת הביטוח בגלל נזקי מים, מומלץ להיעזר בשירותיו של עו״ד המתמחה בתביעות נזקי רכוש בשל מפגעי מים ונזילות, שיוכל להתמודד עם חברת הביטוח, שבדרך כלל לא ממהרת לשלם פיצויים בגין תביעות כאלה או אחרות.

נזקי מים כתוצאה מאסונות טבע

יש מצבים שונים לחלוטין ורציניים יותר, שכולנו ראינו בחדשות בחורף הנוכחי, וחלקינו אף סבלו מהצפות קשות בגלל הגשמים הבלתי פוסקים – ואלה נזקי מים כתוצאה מאסון טבע. כאשר הגשם יורד ללא הפסקה, ומצטבר לנחלים שמציפים את הרחובות, דיירי המפלסים התחתונים נמצאים בסכנת הצפה. זה מצב מפחיד שכדאי להתכונן אליו.  בראש ובראשונה וודאו שפוליסת הביטוח שלכם מכסה נזקי שיטפון מאסון טבע, כדי שתוכלו לקבל פיצוי עבור כל הנזקים שנגרמו לדירה ולחפצים שלכם. כשאתם מתכננים לתבוע את חברת הביטוח, אם היא מסרבת לשלם לכם פיצויים, מומלץ לשכור את שירותיו של עו״ד המתמחה בנזקי רכוש, שיסייע לכם מול חברת הביטוח. 

כיצד להימנע מדחיית התביעה שלכם לפיצויים בשל נזקי מים?

 1. ערכו רישום של התיקונים ושל אנשי המקצוע ששכרתם במהלך השנים לביצוע התחזוקה בדירה. זה עשוי להיות משמעותי במקרה של הפסד בתביעה, ובכלל נוהג טוב כבעלי הדירה – לשמור על מסמכים כגון אלה.
 2. וודאו שאתם מבינים את כל הכיסויים בפוליסת הביטוח שלכם, ומבינים היטב את החריגות, כמו גם את האחריות שלכם כבעלי הדירה.
 3. דאגו לתחזוקה שוטפת של הדירה שלכם בכול אביב וסתיו כדי להימנע מהפתעות. תיקונים קטנים באופן קבוע ימנעו מכם הוצאות גדולות.
 4. וודאו שאתם רוכשים את הביטוח הטוב ביותר והמתאים ביותר לצרכים שלכם, ובררו לגבי כיסויים אחרים שיכולים להועיל לכם ושתוכלו להוסיף לפוליסה שלכם.

ולבסוף עוד שלושה טיפים חשובים שכדאי לדעת תמיד:

 1. הבטיחו שאיש המקצוע שהגיע לתקן את הנזילה משתמש בטכנולוגיה העדכנית ביותר לאיתור דליפות (כמו מד לחות, מצלמה תרמית וכו׳).
 2. לאחר התיקון, עקבו אחר כתם הרטיבות שיצרה הנזילה, על ידי סימון הכתם בעיפרון. אם הוא מתרחב, כנראה שהתיקון אינו תקין.
 3. היזהרו במיוחד מנזילת מים שעלולה לחדור אל מערכת החשמל, מה שעלול לגרום גם להתחשמלות וגם לשריפה.