נזילת מים מהשכן – דרכי התמודדות עם הבעיה

תוכן עניינים

כאשר יש נזילת מים מהדירה של השכן שלנו למעלה בבניין לדירה שלנו אנחנו נמצאים בבעיה גדולה. נזילת המים יכולה לגרום לנזק לתקרה ולקירות בבית שלנו. דרכי ההתמודדות הטובות ביותר עם הבעיה הם קודם כל לנסות לפתור את הבעיה בדרכי נועם עם השכן. אם השכן מסרב לפתור אתנו את הבעיה והוא מסרב להכיר בבעיה שנוצרה בגללו כדאי לנו לפנות לוועד הבית על מנת שיפשר בנינו. עם וועד הבית לא מצליח לעזור לנו אין לנו ברירה אלא לנסות לפתור את הבעיה בין כותלי בית המשפט.

מה יכולה להיות הסיבה לנזילת מים מהשכן?

יכולות להיות הרבה סיבות שבגללן תהיה נזילת מים מהדירה של השכן לדירה שלנו למטה.

  • כאשר לשכן שלנו מלמעלה יש בעיות בצנרת
  • בעיות בבידוד של הגג אז סביר מאוד להניח שלא רק הוא יסבול מזה אלא גם אנחנו שהדירה שלנו נמצאת מתחתיו.

חשוב מאוד שנבין מה הסיבה לנזילה – כי רק כך יהיה ניתן לתקן אותה כמו שצריך.

איך הכי טוב לפתור את בעיית הנזילה?

הכי טוב לפתור את בעיית הנזילה על ידי אינסטלטור מומחה. נשאלת השאלה מי צריך לשלם על תיקון הנזילה – אנחנו או השכן? למעשה המעשה המוסרי והחוקי הוא שהשכן יהיה זה שיישא בהוצאות התשלום של תיקון הנזילה והנזק שהיא עשתה. מי שאחראי על התשלום על הנזק הוא מי שהנכס שלו גרם מלכתחילה לנזק.

מה הנזק שהנזילה יכולה לעשות לדירה שלנו?

הנזק שנזילה של שהשכן ממעל הדירה שלנו יכולה לעשות לבית שלנו יכול להיות גדול מאוד. הנזק יכול להתרכז בעיקר בקירות החיצוניים של הדירה וגם בתקרה. כאשר לשכן יש נזילה ברצפה שלו התקרה שלנו שנמצאת מתחתיה יכולה להינזק מאוד. נזק זה יכול לעלות לנו עשרות אלפי שקלים לתיקון.

למה חשוב לנסות לפתור את הנזילה בעזרת השכן ובדרכי שלום?

כאשר יש נזילה בדירה של אחד השכנים בבניין שלנו שפגעה גם בדירה שלנו חשוב מאוד שננסה לפתור את נושא התשלום על הנזילה והתיקון שלה בעזרת השכן ובדרכי שלום. סכסוכי שכנים קורים הרבה פעמים בגלל כסף. אם סכסוכי שכנים הם מצב מאוד לא נעים מבחינה אישית וחברתית ואם אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו בסכסוך מסוג זה כדאי לנו לנסות קודם כל לדבר בדרכי נועם עם השכן ולהגיע אתו להסכם בלי עורכי דין ובתי משפט.

איך עורך דין יסייע לנו לפתור את בעיית נזילת המים מהשכן שלנו?

כאשר השכן שלנו מתכחש לאחריות של הנזק שהנזילה בדירה שלנו גרמה לדירה שלנו והוא לא מוכן לשלם לנו פיצוי כספי בגין התיקונים, הנזק ועוגמת הנפש, אין לנו ברירה אחרת מלבד לפנות לעורך דין. עורך דין יוכל לסייע לנו לתבוע את הפיצוי מהשכן שלנו. לא תמיד תביעה של עורך דין מגיעה לבית המשפט והרבה מאוד פעמים מספיק רק לאיים בהגשת תביעה או להגיש תביעה ואז הצד הנתבע רוצה להגיע לעסקת טיעון.

איך אפשר להוכיח מבחינה משפטית שיש נזילה מהשכן לדירה שלנו? במילה אחת: איתור נזילות מקצועי

כאשר אנחנו מגישים תביעה משפטית בגין הנזילה אנחנו צריכים להוכיח שמקור הנזק לדירה שלנו הוא הנזילה מהבית של השכן. השאלה היא איך אפשר להוכיח מבחינה משפטית שיש נזילה מהדירה של השכן שלנו לדירה שלנו? הפתרון עצמו לבעיה זו הוא פשוט יותר ממה שאתם אולי חושבים. באמצעות שכירה של השירות המקצועי של חברת איתור נזילות מקצועית נוכל להוכיח שמקור הנזילה הוא בבית של השכן שלנו. חברת הנזילות יכולה להכניס מצלמות רגישות לתוך הצנרת או לתוך הקירות שלנו ושל השכן וכך להוכיח מה מקור הנזילה.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.