נזילה מהתקרה על השטיח מה עושים?

התרחיש של נזילות מים בבית מוכר לכולנו, בין אם מדובר על נזילת מים מהתקרה, מהקיר, מהאסלה, מברזי המטבח ועוד. כשמתרחשת נזילת מים בבית, אין מנוס מלתקן אותה. וזאת, לאחר שמאתרים את מקור הבעיה. אם נזלו לכם מים על השטיח, השורות הבאות בשבילכם. 

נזילות מים הן לא נדירות, לא בבתים ולא בבתי עסקים. כשיש נזילת מים במבנה כלשהוא, הנזילה מאוד מהר יכולה להתדרדר עד כדי מצב של הצפת מים שלמה. וכשיש הצפת מים בבית, כנראה שהשטיח יהיה הדאגה האחרונה שלכם. אבל אם אתם עדיין לא הגעתם למצב של הצפת מים, ויש לכם "רק" נזילת מים על השטיח, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להיפטר מהבלגן. טיפ מספר 1 עבורכם – להזמין חברת ניקוי שטיחים מקצועית. בואו נבין מדוע זה כל כך חשוב, הנה כל הפרטים הרלוונטיים.  

מדוע חשוב להסתייע בחברת ניקוי שטיחים מקצועית?

עמדתם פעם ליד שטיח שעבר ספיגת מים? מדובר ברהיט שהופך מאוד מהר לרהיט שמפיץ ריח חזק מאוד ולא נעים. ריח התחב שכולנו מכירים, נובע בדרך כלל מרטיבות בשטיחים ובקירות. רגע לפני שמזמינים ניקוי שטיחים בירושלים או בכל עיר בה אתם מתגוררים, ההמלצה היא לאוורר את השטיח. 

גם אם הזמנתם חברת ניקיון ואתם בטוחים במלאכת ידיה, יהיה חשוב לאוורר את השטיח בכדי לייבש את המים שנספגו בו. אפשר לתלות את השטיח במרפסת הבית, אבל שימו לב שמדובר בפריט ריהוט כבד. שלא ייפול לכם חלילה למטה. 

חומרי ניקוי ייעודיים לשטיחים

זה לא משנה אם אתם מריכים ניקוי שטיחים בירושלים או בכל עיר אחרת בארץ. כל עוד השטיח ספוג מים, יהיה חשוב לנקות אותו עם חומרי הניקוי הנכונים. ישנם חומרי ניקוי בעלויות של עשרות שקלים בודדים, שבדרך כלל כוללים גם מברשת שמולבשת בתור פקק על בקבוק הניקוי. 

אם תכשיר הניקוי שרכשתם בחנות לא כולל מברשת, אתם יכולים להשתמש במברשת קשיחה אחרת בכדי לנקות את השטיח. בפועל, המברשת למעשה גורמת ללכלוך לצוף למעלה, מה שיסייע לכם להסירו ביתר קלות. 

מכונות ניקוי אצל חברות הניקיון 

אם השטיח נספג במים ולכלוך, הפתרון הכי מדויק הוא פתרון מכונות הניקוי. חברות ניקוי שטיחים בירושלים מחזיקות במכונות האלו, כמו חברות ניקוי בשאר חלקי הארץ. המכונות בדרך כלל הן מכונות קיטור, שמשתמשות באדים חמים מאוד בכדי להסיר כתמים עיקשים מריצוף, ספות, שטיחים ועוד. 

אם אתם מעוניינים לנקות את השטיח בעצמכם, אפשרי לרכוש את המכונות האלו בחנויות הקמעונאות השונות. נקודתית, יותר ישתלם לכם לקבל שירותי ניקוי שטיחים מקצועי. אבל בטווח הארוך, יותר ישתלם לרכוש את מכונת הניקוי. כך או כך, תדאגו לנקות את השטיח כמה שיותר עמוק, מכיוון שהרטיבות יכולה להוביל לעובש בעתיד.