נזילה בדירה חדשה מקבלן – על מי האחריות?

תוכן עניינים

בדיקת רטיבות בדירה חדשה מקבלן הינה אחת מן הבדיקות הראשונות אותן אנחנו צריכים לעשות במסגרת בדק בית עוד בטרם כניסתנו לדירה. אנו למדים כי ישנה אחריות קבלן חיצוני אך היא מוגבלת בזמן ולכן אנו נרצה לבדוק את הדברים בצורה מקצועית ומיומנת וכמה שיותר מהר. אנחנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות נזילה בדירה חדשה מקבלן – בדיוק לשם כך אנשי המקצוע של נו-ליק פה לעשות לכם סדר.

החשיבות בביצוע בדיקת איתור נזילות עת רכישת דירה חדשה מקבלן

לרוב כאשר אנחנו רוכשים דירה חדשה מקבלן אנו רוצים להאמין כי הדירה מגיעה אלינו נקייה וחפה מכל ליקוי כזה או אחר, הלכה למעשה אנו בטוחים שאנחנו נכסים אל דירה מושלמת. יחד עם זאת אנחנו עדים למקרים רבים בהם התגלו נזילות ומקרים של רטיבות גם בדירות חדשות כתוצאה מאיטום לא מקצועי. בדיוק לשם כך אנחנו רואים את החשיבות בביצוע בדיקת איתור נזילות כבר ברגע הרכישה מן הקבלן – כך נוכל לראות את מצב הדירה ולבקש לשינוי בהנחה ונגלה נזילות ו/או רטיבויות בחלל.

יחד עם זאת, בהנחה ולא ביצעתם את הבדיקה לפני הרכישה עומדות בפניכם אפשרויות נוספות. עת רכישת דירה חדשה מקבלן על הקבלן לתת לכם אחריות מלאה בכל הקשור לאיכות העבודה. כתוצאה מכך מגיע "חוק מכר דירות" אשר מסדיר "שנת בדק". במהלך השנה הזו תוכלו לבדוק את הדירה על ידיכם ולראות האם ישנם כשלים שונים והאם היא ראויה למגורים. במהלך שנת בדק ניתן למצוא מגוון רחב של ליקויים וכשלים במבנה לרבות נזילות ורטיבויות אשר מסכנות את הגרים בבית ונחשבות למטרד של ממש.

תקופת בדק של ארבע שנים

דיברנו על שנת בדק, אך יחד עם זאת לצד שנת הבדק אנחנו רואים גם תקופה של אחריות הניתנת למקרים שונים. לפי חוק המכר התשל"ג 1973 הקבלן יהיה מחויב לתקן את הליקויים ויהיה אסור עליו לדרוש מהרוכשים לשלם ולו שקל אחד – החוק מתייחס לשתי תקופות, תקופת הבדק ותקופת האחריות.

תקופת הבדק – תקופת הבדק לרבות שנת בדק מתחילה כאשר הדירה נמסרה לקונה, יחד עם זאת תקופת הבדק משתנה בהתאם לסוג הליקוי אשר נמצא בנכס. לדוגמא כאשר אנחנו מדברים על רטיבות אנו רואים כי תקופת הבדק אורכת כ-ארבע שנים. אין זה משנה אם מדובר ברטיבות המגיעה כתוצאה מנזילה בצנרת או מאיטום לקוי – על הקבלן לטפל בבעיה זו.

תקופת האחריות – לאחר ארבע השנים הראשונות של תקופת הבדק (לרטיבות ונזילות) אנחנו רואים את תקופת האחריות. משך התקופה הינה כשלוש שנים כאשר גם בתקופה זו יהיה חייב הקבלן לתקן את הליקוי. יחד עם זאת אנו רואים כי במקרה הזה הדייר יצטרך להוכיח גם שהליקוי נוצר כתוצאה מתכנון לא איכותי, עבודה לא מקצועית או שימוש בחומרי גלם לא איכותיים. לפיכך, במקרה זה הדייר ו/או הדיירים יצטרכו להוכיח שהקבלן הוא זה שאשם.

איתור נזילה ללא הרס – האם זה אפשרי?

נכנסתם זה עתה לבית חדש ואתם לא מעוניינים להרוס אותו כל כך מהר, אם נחזור אחורה בזמן אנו נגלה כי מרבית המלאכות אשר היו נעשות לשם איתור נזילות היו טומנות בחובן הרס רב במטרה למצוא את מקור הנזילה. יחד עם זאת בשנים האחרונות אנו רואים עליה בטכנולוגיה ולפיכך ניתן כיום לבצע איתור נזילה ללא הרס לצד שימוש בטכנולוגיות מיוחדות, ללא פתיחות מיותרות, ללא הרס וללא ניחושים.

איתור נזילות – ניו ליק

אם חיפשתם אחר חברה המתמחה באיתור נזילות הרי לכם שהגעתם למקום הנכון עבורכם. חברת ניו ליק הינה אחת מן החברות המובילות בישראל ופועלת למעלה מ – 20 שנה בעולמות האיתור. החברה מעודכנת באופן ישיר מן המפתחים היצרנים והגדולים ביותר בענף ועוקבת אחרי מחקרים ושיטות עבודה חדשניות באופן רציף.

ניו ליק מתמחה באיתור נזילות ללא הרס ומספקת מענה מידי, אדיב ומקצועי לכל לקוח. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו ולבחור נכון.

בוחרים נכון – בוחרים ניו ליק.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.