מתי מומלץ להזמין מאתר נזילות לבית

מאתרי נזילות הינם בעלי מקצוע, בעל הידע והציוד המתאים, אשר ביכולתם למצוא ליקויים וכשלים במערכת האינסטלציה בבית ובכך לאתר נזילות אשר נמצאים מתחת לריצוף או מאחורי הקירות.

ישנם מספר מצבים בהם מומלץ להזמין מאתר נזילות לבית. במאמר הבא נסקור באילו מצבים נזמין מאתר נזילות.

המקרה המובן מאליו – בעת נזילה

לצערנו, נזילות מים הינם תופעה נפוצה אשר קורית בכל בית, בכל שלב לאורך תקופת קיומו של הבית וקשה מאוד להימנע מהם. בלאי בצנרת מוביל לנזילות מים, תזוזות האדמה, שימוש בחומר לא איכותי ובעיות בהתקנת הצנרת – כל אלו עלולים להוביל לנזילות מים בצנרת שלכם.

לעיתים קשה מאוד להבחין בנזילה, אבל ישנם מספר כללים שיכולים לסייע לכם בזיהוי מקרה של נזילה בבית. אז כן, אתם לא תמיד תדעו את המקור המדויק של הנזילה אבל כן תדעו שהיא קיימת ותוכלו לטפל בה לפני שהיא תיצור עבורכם נזק רב.

אז איך נבחין בנזילה בבית? בקצרה – עירנות. באילו מקרים?

חשבון מים מנופח

אז קיבלתם את חשבון המים שלכם ומשהו מרגיש לכם שונה, מוזר, או במילים אחרות – יקר יותר. עכשיו כן, במקרים מסוימים כן תהיה עליה בכמות הבית. מילאתם בריכה בחצר, השתמשתם בהרבה יותר מים וכדומה. אבל במידה ולא היה שינוי בכמות הצריכה ועלות חשבון המים שלכם התנפח משמעותית. זה סימן שעלול להעיד על נזילת מים.

שעון המים פשוט לא עוצר

אז אחרי שהבחנתם בחשבון מים מנופח, אתם יכולים לגשת לשעון המים, לאחר שכיביתם את כל המכשירים שצורכים מים בבית כמו מדיח כלים או מכונת כביסה, במידה ואין שימוש כלל במים בבית, השעון לא צריך לזוז, אם אתם מזהים כי יש תנועה בשעון והוא פשוט ממשיך להסתובב, אתם יכולים להיות בטוחים כי קיימת נזילה. במקרים בהם אין שימוש במים בבית, השעון לא צריך לזוז.

רטיבות בקירות, בתקרה או ברצפה

אם קמתם בבוקר ואתם מזהים סימני רטיבות על הקירות, על התקרה או הרצפה אתם יכולים להבין כי מדובר בנזילת מים או בכשלים באיטום. במידה והנזילה היא בתקרה, לרוב מדובר בנזילה הקיימת בבית של השכן (הצנרת של השכן יושבת בדיוק מעל הבית שלכם). כשאין שכן למעלה, במקרים של בתים פרטיים, הנזילה היא כתוצאה מכשל במערכת האיטום בתקרה.

לעיתים נבחין במים גם על הרצפה – גם במקרים כאלה, מדובר בנזילת מים שיש לטפל בה בהקדם.

הבחנתם? תתקשרו

אם הבנתם באחד מהסימנים שצוינו למעלה, אתם צריכים להתקשר למאתר נזילות כמה שיותר מהר. נזילות מים עלולות לגרום לנזקים רבים, הן ברמת האסתטיקה, פגיעה בתשתיות, פגיעה במבנה ולעיתים גם פגיעה בבריאות. התקשרו כמה שיותר מהר למאתר נזילות זמין שיגיע על מנת לאתר את הנזילה ולהציע פתרונות לטיפול בה.

רכשתם דירה חדשה? תחייגו

כן, זה יכול לשמע לכם מוזר, אבל גם במקרים של דירה חדשה, אתם רוצים להיות בטוחים שאתם נכנסים לדירה שאין בה נזילה. במידה ויש נזילה, זה עלול להוביל לעוגמת נפש גדולה מאוד.

מאתר נזילות מגיע עם מצלמה תרמית וסורק בעצם את כל קו הצנרת. במידה והוא מגלה ליקוי, מומלץ לטפל כמה שיותר מהר ולהבטיח כניסה לבית ללא מפגעים.

כן, יש כאלו שמרימים גבה על ההמלצה הזאת, אבל בדיוק כפי שמבצעים בדיקה לרכב שקונים בסכום של 30 אלף שקל, במקרה של דירה במיוחד, שמשיקים בה מיליון, 2 מיליון ולעיתים אף יותר מומלץ לבצע בדיקה ולוודא שהבית עומד בסטנדרט ואין בו מפגעי אינסטלציה.

כל שירותי בדק בית מציעים בתוכם בדיקה של מערכת האינסטלציה וזה מקובל לבצע בדיקה זו לפני הכניסה לבית.

יש לכם שאלה? אנחנו זמינים עבורכם. צרו איתנו קשר ונשמח לסייע.