מתי מומלץ לבצע בדיקה של איתור נזילות?

תוכן עניינים

הימצאות של נזילה בבית היא אף פעם לא עניין נעים. הבעיה היא שבמקרים רבים, לא באמת ברור מהו מקור הבעיה ולכן יש חשיבות בהזמנת איש מקצוע שיאתר אותה. על אף שאתם יכולים למשל להבחין בסימני רטיבות בקיר מסוים, הבעיה האמיתית עשויה להיות במקרים רבים בכלל במקום אחר.

להימצאות של נזילה יש שני גורמים עיקריים – בעיית איטום או לחילופין נזילה מהצנרת. כיוון שמרבית צנרת הבית ממוקמת מאחורי הקירות או מתחת לרצפות אנחנו לא באמת רואים אותה ובשגרה קשה מאוד להבחין במצבה. עם הזמן הצנרת שלנו מתבלה, צוברת חלודה ונהיית פגיעה יותר ולכן, הנזק הוא פשוט בלתי נמנע. בנוסף, עבודת ריצוף לא ייסודית או לחילופין זרימת מים חמים מידי נוכח בעיה בתרמוסטט אף הם עשויים לגרום לפגיעה בצנרת ומכאן לגרום לבסוף לבואה של נזילה.

מתי מומלץ לבצע בדיקה של איתור נזילות?

לא צריך לחכות לטפטוף מהקירות בשביל לקרוא לאיש מקצוע – ישנם סימנים מעידים רבים נוספים שצפויים לפגוש אתכם הרבה לפני כן. חשוב להיות עירניים למצב הקירות והרצפות בבית ולשים לב לסממנים שעשויים להעיד על נזילה ומחייבים הזמנה של איש מקצוע. בין הסימנים תוכלו להבחין ברטיבות, עובש וקילופים בקירות, שינוי בצבע של המרצפות, רטיבות בקירות פנימיים וטפטוף.

בנוסף, עלייה דרסטית בחשבון המים במצב בו תדירות השימוש במים לא השתנתה יכולה אף היא להעיד על הימצאות של בעיה. במידה והגעתם להבנה שאכן ישנה בעיה חשוב שלא לחכות ולהזמין איש מקצוע שיגיע עד אליכם בהקדם. זאת כיוון שבהיעדר טיפול ראוי, הבעיה עשויה להחמיר ובהתאם גם מורכבות העבודה והעלות צפויים לעלות.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

בדיקה של איתור נזילות נועדה בסופו של דבר לאפשר למפות את מקום הנזילה ולאחר מכן, לבצע טיפול ממוקד בה על מנת לפתור את הבעיה. בעבר הלא כל כך רחוק, היו משתמשים בשיטות עם הרס. בשיטות אלה, נעשה הרס נרחב של הקירות והרצפות על מנת למצוא את מקור הבעיה באופן ראייתי. העולם מאז התקדם קצת וכיום מאתרי נזילות נוהגים לבצע באמצעות שיטות ללא הרס. באמצעות שיטות אלה ניתן לזהות את מקור הנזילה ללא הרס של קירות ורצפות הבית ולאחר איתור הבעיה לבצע שבר ממוקד על מנת לטפל בבעיה.

שיטות האיתור השונות הן מגוונות ולכל אחת יתרונות וחסרונות משלה. בין השיטות הנפוצות ישנן איתור בקורלטור, איתור בסיב אופטי, איתור במצלמה תרמית, מכשיר גז ועוד.

חשוב לדעת שבמידה ומדובר בנזילה שמקורה בבעיית איטום של הקירות החיצוניים או הגג, שיטות אלה לא צפויות לתת מענה ועל מנת לבחון היתכנות של בעיה שכזו נהוג לבצע בדיקת הצפה לגג הבית או בדיקת התזה לקירות החיצוניים.

קראו עוד:

קצת עלינו

חברת נו-ליק עוסקת כבר מזה עשרים שנה בעולמות האינסטלציה ואיתור נזילות מים. ברשותינו מאתרי הנזילות הטובים ביותר בענף, שצברו ידע מקצועי נרחב בטכנולוגיות המתקדמות ביותר שניתן למצוא בשוק כיום. נוסף על המקצועיות של אנשי הצוות שלנו, חברת נו-ליק מתעדכנת באופן שוטף מהיצרנים והמפתחים בעולמות איתור הנזילות וחוקרים באוניברסיטאות מכובדות במגוון פיתוחים שונים שנעשו בתחום. במידה ואתם סובלים מנזילה, צרו איתנו קשר – אנחנו כבר נדאג להכל. שיהיה לכם בהצלחה!

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.