מכשיר לאיתור נזילות מים

תוכן עניינים

נזילות מים בצנרת הבית עלולות לגרום לנזקים כבדים מאוד במגוון היבטים: נזקים למבנה הבית, נזקים לתשתיות, נזקים בריאותיים וכדומה.

ככל שנאתר את הזילה בהקדם נחסוך כסף רב, עוגמת נפש ואף נגן על בריאות הסובבים אותנו הנמצאים באותו במבנה.

במידה ואתם חושדים כי קיימת נזילת מים בבית, מומלץ להזמין חברת איתור נזילות אשר תאתר את הנזילה בהקדם ותטפל בה ביסודיות ובמהירות.

איתור נזילות מים בגז הינו פתרון מהיר, מקצועי ואף ידידותי לסביבה. דוגמה למכשיר איתור נזילות מים בגז.

איתור נזילות באמצעות גז

איתור נזילות באמצעות גז הוא פתרון יעיל לאיתור נזילות. הוא מבוצע ע"י החדרת גז לצנרת המים. גז זה הינו ידידותי לסביבה והוא מאפשר איתור נזילות בצנרת שעומקה עד 12 מטרים מתחת לפני השטח.

פעילות האיתור מתבצעת ע"י איש מקצוע מיומן אשר מחדיר חיישן גז לאורך הצנרת הפגומה. ברגע שחיישן הגז מזהה דליפה של גז הוא מתריע על כך ושולח אותות של מיקום הנזילה בדיוק מירבי. איתור הנזילה באמצעות הגז מאפשרת טיפול מהיר וחיסכון של זמן רב ונזקים כספיים כבדים ללקוח.

היתרונות באיתור נזילה בגז

מדובר בשיטה חדשנית ומדויקת לאיתור נזילות. שיטה זו מאפשרת את איתור הנזילה בצינורות העשויים ממגוון חומרים שונים כגון מתכת, בטון ופלסטיק. המכשיר מתמקד במקור הנזילה בצורה מדויקת וחוסך זמן ועבודה רבים.

חשוב לציין שוב שהגז אשר מוחדר לצנרת אינו מזיק ומאפשר גילוי מהיר של מקור הנזילה ומונע הרס מיותר כמו חפירת בורות באדמה או פתיחת רצפות – הודות לכך שהמכשיר יכול לזהות נזילות גם בצינורות המצויים בעומק האדמה.

באילו מקרים נשתמש בחיישן גז לצורך איתור נזילות?

נעשה שימוש בחיישן מסוג גז למקרי נזילות מים אשר אאינן ניתנות להבחנה כמו בצינורות תת קרקעיות.

היתרון של שיטה זו על פני שיטות איתור נזילות מים אחרות הוא האפשרות לאתר נזילות  עד עומק של 12 מטרים ויש בכך יתרון משמעותי בהשוואה למכשירים אחרים המסוגלים גם כן לגלות נזילת מים בצנרת.

רק לצורך הדוגמה, מכשור מתקדם נוסף המשתמש בגלי קול וקרוי מיקרופון קרקע, מסוגל לקלוט דליפות תת קרקעיות רק עד שישה מטרים עומק – חצי מיכולת חיישן הגז.

החיישן מסוגל לקלוט ולאתר נזילות מים גם בצינורות גדולים או ראשיים.  

שיטת האיתור על ידי שימוש בגז נפוצה כאשר טמפרטורת המים בצינור קרים מדי, לדוגמה בחורף. במקרה כזה, מצלמה תרמית לא מאפשרת קבלת הבדלי טמפרטורה מספיק טובים לאיתור מדויק של נזילה.

איתור נזילות באמצעות גז גם בבית

ניתן להיעזר במערכת הגז לאיתור נזילות גם בחללי הבית.

חיישן הגז מזהה היכן יש נזילה, כאשר הגז מוחדר אל הקירות, הצנרת או כל מערכת אחרת הנדרשת לבדיקה. בעזרת מערכת הגז ניתן לבדוק ליקויי איטום של חדרים או ממדים. איתור נזילות בעזרת גז מאפשר מיפוי מלא של למערכות צנרת מים, צנרת מתחת לריצוף, מציאת ליקויים מיידית ובעלות נמוכה יחסית.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.