מה עושים כאשר יש נזילה בדוד?

תוכן עניינים

דוד מים הוא מכשיר המחמם מים לשימוש ביתי. זהו חלק מהותי בבית ובדרך כלל מותקן במרתף, בחלל זחילה או בעליית הגג של בית, במקלחת וכו'. אם יש לכם נזילת מים מהדוד, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לכבות את הדוד. אבל יחד עם זאת, חשוב גם לקרוא לטכנאי דודים מקצועי. בואו נדבר עליו, על תקלות בדודי שמש וכל מה שבין לבין.   

דוד מים אופייני מורכב משלושה חלקים: קודם כל, יש לנו את המיכל, שבו למעשה מאוחסנים מים חמים ומים קרים. שנית, יש לנו את גוף החימום (בדרך כלל גז טבעי) שנועד למטרת חימום המים. שלישית, לשסתומים האוטומטיים (רוב הדגמים) יש תפקיד מכריע בתפקוד התקין של הדוד. השסתומים האלו שולטים אם זורמים מים חמים או קרים מהברז. לפני שמדברים על תיקון דודי חשמל בעקבות נזילת מים, בואו נבין לרגע מה עשוי לקרות אם נזניח את תיקון התקלה. 

מה יקרה אם לא נטפל בנזילת מים מהדוד?  

סימן עיקרי לנזקי מים הוא רצפות מעוותות או קירות רטובים, אזורים לחים בתקרה או ברצפה, צמיחה של עובש והתפוררות כללית של בטון וגבס. אתם עשויים להבחין בכך, מכיוון שעלולה להיווצר רמת לחות מוגברת בבית שלכם. 

כמו כן, ייתכנו כתמים לחים בתקרות הבית, שלרוב יופיעו כטחב המלווה בריח מאוד לא נעים ומאוד לא בריא. כתמים של עובש מפוררים נבגים של עובש באוויר, מה שמאוד לא בריא למערכות הנשימה של האדם. אם יש נזילת מים מהדוד, חובה לקבל שירות של תיקון דודי חשמל ורצוי במחיר זול.  

מה עושים כשיש נזילת מים מאזור דוד החשמל?

כשיש נזילת מים מהדוד החשמלי, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לסגור את אספקת המים, כלומר את ברז המים הראשי. כמו כן, יהיה כדאי להניח דלי או קערה גדולה מתחת לדליפה. זאת, כדי שלא תתפשט הנזילה ולא יתחילו  לדלוף מים דרך קירות ביתכם. לאחר מכן, התקשרו לאיש מקצוע בהקדם האפשרי.

עבור תיקון דודי שמש ודודי חשמל, אתם בדרך כלל תצטרכו טכנאי דודים מוסמך. אבל יחד עם זאת, לעיתים תצטרכו גם אינסטלטור לתיקון נזילות מים. הכול תלוי במיקום של הנזילה. לכן יהיה חשוב לאתר אותה לפני שקוראים לאיש המקצוע. 

איתור איש מקצוע לתיקון נזילת מים מהדוד

איתור נזילה בדוד הוא אפשרי יסית בקלות, רק צריך ללכת אחרי נזילת המים ולאתר את המקור שלה. אם מקור הנזילה הוא פנימי בתוך הקיר, יהיה אפשרי לאתר נזילה בדוד שמש דרך אמצעים טכנולוגיים. לא פעם, יש צורך גם להפעיל מצלמות אינפרה אדום (מצלמה טרמית) כדי לאתר נזילות מים בתוך קירות, מתת לריצוף ועוד. צריכים אינסטלטור לאיתור ותיקון נזילות מים? אולי טכנאי דודי שמש ודודי חשמל? הקפידו לאתר את איש המקצוע הנכון. 

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.