מה מתבצע בעת בדיקת רטיבות בדירה?

תוכן עניינים

אם מעוניינים לבדוק רטיבות בדירה, הצעד הראשון הוא לבדוק את כל קווי המים הגלויים מסביב לאזור שבו חושדים שהנזילה מתרחשת. באופן כללי, שלב זה כולל את בדיקת הכיורים, המקלחות, השירותים, מדיח הכלים, מכונת הכביסה וכל מקור מים גלוי אחר. מה הלאה? המשיכו לקרוא. 

כאשר בוחנים מקרוב את קווי המים הגלויים, חשוב לבדוק את הקווים האלה בדקדקנות ולחפש כל סימן של דליפה או רטיבות. כמו כן, כדאי גם לחפש סימני כתמים על קירות או תקרות, שעלולים להעיד על נזקי מים המתרחשים כבר לאורך תקופה מסוימת. בתוך כך, כדאי להתחיל לחפש שירות בדק בית מומלץ כאשר אחד מהסימנים העיקריים שמאפיינים נזילת מים מופיעים, ואלו הם:

  • כתמים כהים על קירות המבנה או בתקרה
  • חשבון מים מוגזם
  • ריחות של עובש בבית
  • התנפחות הבטון כתוצאה מלחות 

מהי בדיקת בדק בית וכיצד מבצעים אותה?

בראש ובראשונה, בדיקת בדק בית חייבת לכלול את ההערכה של המצב הקיים של מערכת המים במבנה (כולל בדיקת נזילות וחיפוש אחר סימני בלאי או קורוזיה בצנרת). לשם כך, חברת בדק בית תשתמש בציוד ובמכשירים מיוחדים כגון מדי לחץ, מדי זרימה של מים בצנרת, מצלמות תרמיות, סיבים אופטיים לגילוי נזילות וכדומה. 

כמו כן, בדק בית מומלץ גם כדי לדגום דגימות משקעי מים לבדיקת חיידקים או מזהמים אחרים שעלולים לגרום לבעיה באספקת מי הברז בבית. הבדיקה אורכת בדרך כלל כמה שעות ספורות ועד חצי יום עבודה, כאשר בסיום הבדיקה הלקוחות מקבלים דו"ח שניתן להשתמש בו לצרכים משפטיים. במקרה הצורך, בדק בית יכלול גם חוות דעת מאת שמאי מקרקעין. 

כמה עולה בדק בבית?

כדי להזמין חברת בדק בית מומלץ להכיר את המחירים של הבדיקות השונות המבוצעות בתהליך. הנה כמה מהבדיקות המבוקשות יותר בשוק הישראלי:

סוג הבדיקה מחיר השירות פרטים נוספים
בדיקת צנרת וכן איתור נזילות מים בין כ-1,000 ₪ ל-2,250 ₪ לא כולל בדק בית מקיף
גילוי נזילות בנכס לפני שיפוץ כ-1,500 ₪ – 3,550 ₪ בדיקת מניעת פגיעה ביסודות המבנה עקב רטיבות
חוות דעת הנדסית לצרכים משפטיים כ-3,000 ₪ – 7,000 ₪ כולל חוות דעת שמאי מקרקעין 

 

אלו הם השירותים הנפוצים הניתנים על ידי חברות בדק בית, כאשר כל חברה עשויה לגבות מחירים משתנים בהתאם למורכבות העבודה בפועל. 

כיצד להוזיל עלויות בדק בית?

כדי להוזיל מחירי בדק בית מומלץ לערוך השוואת מחירים בין חברות בדק בית. או במילים אחרות, לערוך איזשהו מחקר שוק שיכוון את הלקוחות לכיוונן של חברות בדק הבית הכי אטרקטיביות ומקצועיות בשוק. כדי לעשות זאת, סך הכול צריך להקדיש כמה דקות לחיפוש מקוון ברשת. 

השוואת מחירים יכולה לעיתים להוזיל שקלים בודדים, בעוד שבמקרים אחרים השוואה נכונה תוזיל עשרות ועד מאות שקלים על שירות הניתן ללקוחות. בעבור כמה דקות של בדיקה מקוונת, זה בהחלט שווה את ההוזלה במחירים.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.