מהם הגורמים לנזילה בדירה?

תוכן עניינים

כל בעל דירה או שוכר (או, למען האמת, כל בן אדם שגר בדירה שאינה חדשה), יודע שנזילה היא סיוט הסיוטים. היא מעיקה, לא בריאה, מייאשת, ואף פעם לא ניתן לדעת בבירור מאיפה היא מגיעה או איך מתקנים אותה. 

אין ספק, זה נורא יותר מכל ארוחת חג אצל דודה שולה או יום מתיש בעבודה. 

אבל אל דאגה – אנחנו כאן כדי לעזור לכם. במיוחד בשבילכם הכנו מספר טיפים מצויינים, שאם תעקבו אחריהם יהיה לכם סיכוי הרבה יותר טוב למצוא את הנזילה ולטפל בה אחת ולתמיד, או לפחות לזמן ארוך מאוד. מילה שלנו. 

לאיתור נזילה באמצעות מצלמה תרמית לחצו כאן >>

דבר ראשון: עוד לפני שבדקתם כל דבר אחר, קחו בחשבון האם הדירה היא דירת קרקע, ביניים או גג.

אם הדירה היא דירת גג, הפתרון לחידה הוא יחסית קל – כנראה שיש מים שמגיעים מהתקרה, מהגשמים. אפשר לחכות לקיץ, לתת לדברים להתייבש לחלוטין ולהזמין איש מקצוע שיעשה לכם איטום איכותי (בדגש על איכותי, כי אם תתפשרו בזה אתם כנראה תצטרכו לעבור את כל התהליך שוב בשנה הבאה).

אם אתם גרים בדירת קרקע, בדקו את האפשרות שהנזילה מגיעה מהאדמה – אולי יסודות הבית שלכם לא יציבים ואיכותיים, בעיקר אם מדובר בבית (או דירה) ישנה. 

אם מדובר בקומה אמצעית – יכול להיות מצב בו הרטיבות מגיעה מהדירה של השכן מלמעלה, ואז יש לפתור את העניין דרכו. אפשרות זו קיימת גם בדירת קרקע. לצערנו, יש בעלי דירות גג שלא מטפלים בענייני צנרת כהלכה ובאופן שוטף. קבעו שיחה מסודרת עם בעלי הדירה שמעליכם, או עם אחראי ועד הבית (במידת הצורך). הסבירו להם שקיימת רטיבות שמגיעה מהתקרה ויש לבדוק את תקינות הצנרת. 

בסופו של דבר, בעיית רטיבות היא דבר שמזיק לכם כמו גם לכל הדיירים האחרים. אם זה לא עובד, קיימים גם פתרונות משפטיים לעניינים האלה – אם כי עדיף שהדברים לא יגיעו לידי כך.

קראו עוד: נזילות מים אצל השכן – דרכי התמודדות

כדאי גם לשים לב האם הרטיבות מתמקדת באיזור ספציפי או פרושה לאורך כל התקרה או הקירות. 

דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו הוא חשבון המים האחרון שקיבלתם. בדקו האם הסכום הגיוני ותואם את חשבונות המים שאתם מקבלים לרוב. אם ישנה קפיצה משמעותית, יכול מאוד להיות שהיא נגרמה מפיצוץ ספונטני בצנרת, שגורם לדליפה ועקב כך להתייקרות החשבון (כן, לא רק שאתם סובלים מקירות רטובים, עכשיו גם צריך לשלם על זה. בהחלט מבאס מאוד).

טיפ אחרון לסיכום – זה אמנם לא קשור לאיתור הנזילה עצמה, אבל חשוב ביותר שעד שהיא תתוקן, תאווררו את הבית כמה שיותר. רטיבות מפחיתה את איכות האוויר שבתוך הדירה ועלולה לפגוע בבריאות. פתחו את כל הדלתות והחלונות לפחות פעמיים ביום, ותנו לאוויר לזרום ולריח העבש להתנדף.

זה הכל להיום. מקווים שנעזרתם במידע זה, ותהיו לנו בריאים!

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.