מהו איתור נזילות ללא הרס?

תוכן עניינים

נזילות מים בבית מתרחשות מסיבות שונות ומגוונות – צינור שהתיישן, חדירת שורשים לצינורות תת קרקעיים, נזקים הנגמרים מפעולות כמו הפסקת מים באופן שחוזר על עצמו כל הזמן, תיקוני תשתיות ועוד.

לא משנה מה הסיבה שגרמה לנזילה – מה שחשוב הוא לאתר את הנזילה כמה שיותר מהר באופן נקודתי – או איך שכולנו אוהבים לקרוא לו – ללא הרס.

איתור נזילות עם מצלמה תרמית

הדמיה לצילום במצלמה טרמית לאיתור נזילות אחת השיטות המקובלות יותר לאיתור נזילות מים ללא הרס הוא באמצעות מצלמה טרמית. מדובר במצלמה מתוחכמת למדי אשר יעילה במיוחר לאיתור נזילה המתרחשת בצנרת של מים חמים.

מצלמה זו מסוגלת לזהות ולאתר טמפרטורות שונות של חום. כשאר קיימת נזילת מים בתוך הקיר או מתחת לריצוף, החום של המים מתפשט ומתקבלת תמונה בתוך המצלמה הטרמית, אשר ניתנת לאבחון על ידי מאתר נזילות מקצועי.

מצלמה זו נחשבת ליקרה מאוד ולא נהוג לקנות אותה לצרכי שימוש ביתיים ולכן אם תרצו לאתר נזילה בביתכם, תאלצו לפנות לחברה לאיתור נזילות.

אנחנו בנו ליק עוסקים באיתור נזילות בפריסה ארצית ונשמח להעניק לכם שירות מקצועי ומהיר.

איתור נזילות עם גז

ישנם מצבים בהם המצלמה התרמית לא מצליחה לזהות את הנזילה באופן מדויק. לרוב זה קורה כאשר מדובר בנזילה בצנרת המים הקרים בתקופת החורף ואז הבדלי הטמפרטורות לא מורגשות במצלמה הטרמית. במקרים אלה, השיטה הטובה ביותר עבורכם היא איתור נזילות בגז.

פעולה זו מחייבת 2 דברים חיוניים:

  • שימוש בגז מתאים
  • שימוש בגלאים מיוחדים לזיהוי גז.

הגז מוזרם לתוך צנרת. הגז צורם לאורך הצנרת עד שהוא יוצא החוצה באיזור הכשל. החיישן מזהה מהיכן יוצא הגז וכך ניתן לזהות באופן מדוייק. חשוב מאוד להדגיש כי הגז אינו מסוכן ואין כלל סכנה לשהות באזור במהלך הבדיקה. גז זה אינו דליק ואין לו השפעה על בני אדם ולכן ניתן לשהות בבית במהלך הבדיקה.

הגז יתנדף תוך זמן קצר.

מהם היתרונות של איתור נזילות באופן מדויק?

  1. זיהוי מדויק של מקום הנזילה – ניתן לאתר את הנזילה באופן מדויק וניתן לתקן את הנזילה באופן נקודתי.
  2. ללא הרס – אם בעבר היה צריך להרים את כל הריצוף בבית, שכן היום שיטות אלה מציגות לנו באופן מדוייק היכן מתקיימת הנזילה וניתן לתקן אותה באופן נקודתי.
  3. חיסכון בזמן – מכיוון שניתן לקבל את מיקום הנזילה באופן מדויק, התיקון מתבצע בצורה מהירה.
  4. חיסכון בכסף –  לא צריך לתקן שטח גדול. הכל נעשה בצורה ממוקדת ומדוייקת.

אז כמו שראינו, ניתן לאתר נזילות בשיטה מהירה ופשוטה.

היא לא זולה יותר מהשיטות המקבולות כי היא מצריכה יותר ניסיון, ידע ומכשור מטעם החברה שבאה לאתר לכם את הנזילה, אך היא חוסכת לכם כסף במקומות שהשיטות שהיו מקובלות יותר בעבר דרשו תיקון וגם זה לא תמיד הספיק כי לא זיהו את כל הכשל.

מומלץ תמיד להתייעץ עם החברה שבאה לאתר את הנזילה האם שווה לתקן באופן נקודתי או להחליף את הצנרת באופן מלא.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.