כיצד ניתן לאתר נזילות בביוב?

תוכן עניינים

נזילות או סתימות בביוב הן דבר לא נעים, שניתן להרגיש, ובעיקר להריח, תוך דקות ספורות מהרגע שהבעיה נוצרה. מעבר לבעיית הריח, חשוב לפתור את בעיית הנזילה בביוב במהירות האפשרית, היות שהזנחה ו/או טיפול לקוי עלולים להוביל לבעיות נוספות ולעיתים חמורות אף יותר. אז כיצד ניתן לאתר נזילות בביוב?

ממה נגרמת נזילה בביוב?

נזילות בביוב נגרמות לרוב כתוצאה מכשל, הנובע בדרך כלל מבלאי במערכת הצנרת. לרוב, אנחנו לא נצליח לזהות את שלבי הרטיבות הראשונים, אך לאחר חלחול מתמשך של המים, ניתן יהיה לזהות בעיות של ריח, עובש וסימנים נוספים בקירות.

נזילה בביוב היא סיטואציה לא נעימה מהרבה בחינות, כשהעיקרית והמורגשת ביותר בהם היא הריח הנלווה לבעיה זו. אמנם הריח הלא נעים הוא סיבה מספיק טובה עבורנו בכדי לנסות ולפתור את הבעיה במהירות האפשרית, אך מעבר לריח קיימות גם סיבות נוספות, רציניות ומהותיות קצת יותר.

למה חשוב לטפל בהקדם בנזילה בביוב?

מעבר לריח, נזילה מתמשכת בביוב יכולה לגרום לנזקים רבים למבנה עצמו ואף לבריאותנו. כאשר המים מחלחלים באופן מתמשך וללא הפסקה, הרי שהם משפיעים על חוזקו ועמידותו של המבנה. נזילה מתמשכת יכולה לגרום לחלודה בעמודים התומכים של הבניין כמו גם להחלשת הבטון.

בנוסף, נזילה מתמשכת עלולה ליצור עובש בקירות, אשר עלול ליצור רגישויות ואלרגיות שונות לאנשים הנמצאים במבנה עצמו. חשוב להבין, כי ככל שהבעיה נמשכה זמן רב יותר ללא טיפול, יהיה קשה מאוד "להבריא" את המבנה והטיפול עצמו יהיה יקר הרבה יותר. אז כיצד ניתן לאתר נזילות בביוב?

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

עם העבר הלא רחוק, פתיחת סתימות ביוב ואיתור נזילות חייבו אותנו לפרק את הריצוף או את הקיר בכדי להגיע לצינור הבעייתי, הרי שכיום, עם התפתחות עולם הטכנולוגיה, קיימים מגוון פתרונות יעילים ומתקדמים.

אחד מפתרונות מתקדמים אלו הוא איתור נזילות במצלמה תרמית. מצלמה זו משתמשת למעשה בטכנולוגיית אינפרא אדום, היודעת לזהות הפרשי טמפרטורות במקום ספציפי. לכן, בשלב הראשון של הבדיקה נפעל לחימום כל מערכת המים, וכשהמים החמים עוברים בצינורות, הרי שבאזור הנזילה, המצלמה התרמית תזהה הפרשי טמפרטורה ותצביע על הנקודה המדויקת.

איך נבחר חברת איתור נזילות?

ראינו אם כן כי בעיית הנזילות בביוב מחייבת התייחסות מהירה ומקצועית, למניעת בעיות נוספות ולא נעימות. את חברת איתור הנזילות נזמין כשנקבל חשבון מים מופרז, או כאשר אנחנו רואים סימני רטיבות ואף חושדים בקיומה של נזילה. אך איך נדע באיזו חברת נזילות לבחור?

בראש ובראשונה מומלץ לשמוע ולאתר המלצות אודות החברה המיועדת, לאחר מכן, ניתן לראות באילו אמצעים היא משתמשת לאיתור הנזילות. שימוש באמצעים מתקדמים יעיד על אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים ויבטיח לכם פתרון מהיר ויעיל, מבלי צורך להרוס חלקים בבית.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.