משפצים את הדירה? החליפו את הצנרת!

תוכן עניינים

משפצים את הדירה? עוברים דירה? החליפו את הצנרת!

היא נמצאת מתחת לריצוף ולכן אנחנו נוטים לשכוח ממנה בקלות, אך צנרת המים בדירה זוהי אחת המערכות המורכבות והחשובות בבית והשפעתה על אורח החיים שלנו היא רבה.

  • צנרת חלודה פוגעת באיכות המים
  • צנרת שמתפוצצת במהלך תקופת המחיה בבית פוגעת באורח החיים של הדיירים

אז מתי מומלץ להחליף את הצנרת בבית?

פיצוץ בצנרת

כאשר צינור מים מתפוצץ בבית זהו סימן שעלול להעיד על בעיה נקודתית או על "בריאות" הצינור. במידה ומתפוצץ צינור בבית כמובן שהשלב הראשוני הוא להזמין מאתר נזילות שיאתר את הנזילה ויתקן אותה בהקדם. אך כמובן מומלץ לשקול כבר בשלב זה להחליף את כל הצנרת בבית. התיקון והטיפול אמנם מתבצעים במהירות במידה ובוחרים בחברה לאיתור נזילות מקצועית שעובדת עם ציוד חדשני – הציוד מהותי במקרה זה כי הוא מאפשר לאתר את הנזילה מבלי להרים את כל הרצפות בבית, אלא לאתר את הנזילה בצורה נקודתית. למרות זאת, עדיין מדובר בטיפול לא נעים שפוגע באורח החיים של הדיירים בבית ולכן ההמלצה היא להחליף את כל הצנרת כי ייתכן וזה מעיד על מצב הצנרת.

עברתם לדירה חדשה / קניתם דירה להשקעה

בין אם עברתם לדירה חדשה או רכשתם דירה לצורך השקעה, מומלץ להחליף את נצרת הבית במידה ומדובר בבית בן מעל 15 שנה בו לא הוחלפה הצנרת לאורך כל התקופה. החלפת הצנרת תקנה לכם או לדיירים שלכם (במידה ומדובר בשכירות) שקט ותשפר את רמת איכות החיים שלכם.

כפי שציינו למעלה, איכות המים עלולה להיפגע במידה ומדובר בצנרת ישנה, שלא נדבר על על החלפת הצנרת המהלך השהות בבית.

אתם משפצים את הבית

אם אתם משפצים את הבית ברמה אשר כוללת את החלפת הריצוף מומלץ להחליף את צנרת הבית. למה? זה פשוט! אתם כבר מרימים את כל הריצוף וחושפים את קו הצנרת וזהו המצב האידיאלי להחלפת הצנרת. הוא נעשה תוך כדי עבודת השיפוץ ובשלב זה לא לוקח זמן לבצע את העבודה.

במידה ולא החלפתם את הצנרת בשלב השיפוץ, בשלב מאוחר יותר זה כבר יהיה יותר מסורבל לבצע את העבודה ויתכן שיצור שינוי גוון בריצוף הבית במידה וההחלפה היא לאורך קו הצנרת בלבד.

בנוסף, אם לא מחליפים את הצנרת במהלך השיפוץ, יש לקחת בחשבון כי יתכן והצנרת תיפגע במהלך השיפוץ וזה עלול להתגלות רק לאחר השימוש במקורות המים.

סוגי צנרת

ישנם מספר סוגי צנרות:

צנרת פקסגול

צנרת הפקסגול כולת בתוכה שלושה תתי צנרות: A B וC אשר האיכותיים ביניהם הם A וC.

צנרת הפקסגול אמנם נחשבת לטכנולוגיה ישנה יחסית, ולמרות זאת יש בה כמה יתרונות ביחס לסוגי הצנרות האחרות בשוק. ראשית, טיפול בתקלות בצנרת זו דרך המרכזייה הוא פשוט (במידה וההתקנה בוצעה כראוי). היתרון המשמעותי ביותר אולי, הוא מחירה של הצנרת אשר זולה במיוחד ביחס לאלטרנטיבות.

צנרת SP

הפופולרית והמוכרת יותר. זוהי צנרת העשוייה פלסטיק בשילוב אלומיניום והיא מותקנת בצורה שבה הצינורות מחוברים אחד לשני ללא צורך במרכזייה מצד אחד. החלפה לצנרת זו מאלצת את הרמת הריצוף ולכן זו מומלץ במידה וזה נעשה תוך כדי שיפוץ או החלפת ריצוף בבית הכוללת הרמה של הריצוף.

מה עוד צריך לקחת בחשבון?

אם כבר החלטתם להחליף את הצנרת בבית כדאי לשקול בחשבון הוספה של נקודות מים בבית – נניח במרפסת במידה ואין. כמובן שזה לא מחייב אך זה עלול להשפיע בצורה חיובית על אורח החיים. כמובן, ניתן לשנות מיקום מכשירי החשמל הדורשים נקודות מים כגון מכונת כביסה.

בשורה התחתונה

במידה והחלטתם לבצע שינוי מהותי בצנרת הבית מומלץ להיוועץ עם חברה מנוסה שעוסקת, לומדת ומתחדשת בתחום האינסטלציה.

צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם בייעוץ ובהובלת התהליך.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.