בדיקת צנרת מים מקצועית

תוכן עניינים

צינורות מים הם אחד מהמרכיבים הקריטיים והחשובים של כל בניין. אם הם לא במצב טוב, תקינות כל הבניין בסכנה, כולל דירות או משרדי האנשים המאוכלסים בו. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על בדיקת צנרת מים מקצועית, המשיכו לקרוא.

בדיקת צנרת מים מקצועית היא שירות שחשוב לעשות על בסיס קבוע על ידי חברת בדק בית, חברת איתור נזילות או ע”י שרברב וכן קבלן ביוב. בדיקה זו יכולה להיעשות גם על ידי אדם פרטי שרוצה לוודא שצנרת המים שלו תקינה ובטוחה עבורו ועבור משפחתו, אבל חשוב לציין כי לאנשי המקצוע ישנם מכשירים מתקדמים שנועדו בדיוק לשם כך. אמנם האדם הפרטי יכול לבצע בדיקת צנרת מים בעצמו, אבל במקרים רבים ישנן נזילות סמויות מהעין אשר מצריכות מצלמה תרמית אינפרה אדום.

שימוש במצלמה תרמית לבדיקת צנרת מים

כידוע, בדיקת צנרת מים מקצועית היא שלב חשוב בהבטחת בטיחות הצנרת של הבית, כאשר אנשי המקצוע המיומנים יותר לרוב ישתמשו במצלמות תרמיות הפועלות על שיטת אינפרה אדום. תהליך זה מסייע למנוע נזקי מים עתידיים ולהפחית את הסיכויים להצפות, בעוד כי השלב הראשון בתהליך זה יהיה לאתר את כל הצינורות המחוברים לקו המים הראשי.

הדבר נעשה באמצעות מצלמה תרמית אינפרה אדום, מה שיאפשר לזהות נזילות, סדקים או שבר בצנרת של המבנה. גם אם מדובר בנזילות מים סמויות (כמו מתחת לאדמה או מתחת למרצפות, בתוך הקירות וכו'), מצלמה תרמית יכולה לאתר את מקור הנזילה ולהקל על התיקון שלה.

מה כוללת בדיקת צנרת מים מקצועית?

בדיקת צנרת מים מקצועית תכלול בדרך כלל שלבים כמו: זיהוי כל הצינורות בבית או בעסק, בדיקת נזילות ושברים בצינורות, בדיקה של כל השסתומים, האביזרים ושאר הרכיבים לאורך הצנרת, בדיקת לחץ מים כדי לוודא שהוא מתאים לצרכים שלכם ועוד.

בדיקת צנרת מים מתחילה בדרך כלל בהערכה ראשונית של מצב צנרת המים בביתכם, ולאחר מכן הבדיקה תכסה אזורים שונים בבית, לרבות צנרת חיצונית ופנימית. כמו כן, במהלך הבדיקה הבודקים ינסו לאתר סימנים לקורוזיה, עובש וסממנים אחרים המעידים על כך שיש נזילה בפועל.

בדיקת צנרת מים הכוללת בדיקת לחץ מים

כאשר מדובר על בדיקת לחץ מים בצנרת, הדרך הנפוצה ביותר היא בד”כ שימוש במכשיר שנקרא “מנומטר”. מכשיר זה מודד לחץ על ידי מדידת גובה הנוזל בצינור, כאשר דרך נוספת היא באמצעות מד לחץ הידרוסטטי. מד זה הינו המכשיר אשר מודד את ההבדל בין לחץ אטמוספרי לבין לחץ מים בצנרת.

בין אם בוחרים בשיטה זו או האחרת, המטרה היא זהה – בדיקת לחץ מים נעשית על מנת לבדוק את תקינותו המבנית של הצינור. ונשאיר אתכם עם טיפ אחד חשוב במיוחד, תמיד תבצעו השוואת מחירים בין חברות בדק בית או חברות איתור נזילות מים ותיקון דליפות. כך תוכלו לוודא שבחרתם נכון ותיקנתם בזול את הנזילה. את השוואת המחירים תוכלו לעשות באמצעות פורטל בדקליק

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.