בדיקת נזילות בדיקה לפני רכישה

תוכן עניינים

לפני שאנחנו רוכשים נכס נדל"ן, אנחנו צריכים לוודא שבמבנה שאנחנו רוצים לקנות אין ליקויי בנייה קיימים. אחת הבדיקות שהכי חשוב לעשות לפני שאנחנו קונים נכס נדל"ן היא בדיקת נזילות – בדיקה שנועדה לאפשר לנו לבדוק האם יש נזילות בקירות המבנה, בגג שלו או ברצפה שלו. בדיקה זו חשובה מאוד כי נזילות או רטיבות יכולה לגרום לבלאי של חומר וגם למצב של הצטברות עובש בבית או במבנה שאנחנו רוצים לרכוש – דבר שיכול להיות מסוכן מבחינה בטיחותית ובריאותית ויכול לעלותירה הרבה מאוד כסף לתקן אותו.

איך ניתן לבדוק נזילות בנכס נדל"ן לפני שרוכשים אותו?

אם אנחנו רוצים לבצע בדיקת נזילות בנכס נדל"ן לפני רכישה שלו אנחנו צריכים לסכם זאת עם בעלי הנכס ולהזמין קבלן שיפוצים מומחה שיבדוק האם יש הצטברות של נוזלים או רטיבות בנכס אותו אנחנו רוצים לקנות. דווקא מי שבוחר לעבור קורס תיווך נדלן, לפני שהוא בוחר לקנות בית או לחפש בית לקנייה יכול להיות מודע לבדיקות מסוג זה שיש לבצע לפני רכישת נכס נדל"ן.

האם נזילות בנכס יכולות להוזיל את העלות שלו?

אם ביצענו בדיקת נזילות בנכס שאנחנו רוצים לקנות וגילנו שאכן יש בו נזילות, חשוב שנדע שממצא זה יכול להוזיל משמעותית את העלות הסופית של הנכס. נכסים שיש בהם ליקוי בניה כמו נזילות, רטיבות, עובש או נזקים מסוגים אחרים הם נכסים שזול יותר לקנות אותם – כי הם דורשים עבודת שיפוץ ותיקונים רבים. כאשר אנחנו מבצעים בדיקות לפני רכישת נכס חשוב שנעשה זאת על ידי שמאי נכסים מומחה ועל ידי מהנדס בניין מומחה. בעלי מקצוע אלו יוכלו לומר לנו מה הערך הכספי הנכון של הנכס אותו אנחנו רוצים לקנות.

למה חשוב לבצע בדיקת נכס לפני רכישה שלו?

חשוב לבצע בדיקת נכס לפני רכישה שלו – כי זה יכול למנוע מאתנו מצב של קניית חתול בשק. כמו שלא נקנה מכונית יד שנייה מבלי להעביר אותה בדיקה במוסך – כך אנחנו גם לא צריכים לקנות נכס נדל"ן לפני שאנחנו בודקים את התקינות שלו לפני. ליקוי בניה בהיקפים שונים וסוגים שונים יכולים להשפיע באופן משמעותי על עלות המחיר הסופי של כל מבנה בין אם זה בית פרטי או דירה.

בסופו של דבר, ביצוע בדיקה לנכס נדל"ן לפני שאנחנו רוכשים אותו יכולה לסייע לנו להוזיל משמעותית את עלות הקנייה. אם בעל הנכס לא מוכן שנעשה בדיקה לנכס – זה צריך להוות לנו תמרור אזהרה, אפילו עד כדי כך שנוותר על רכישת הנכס. תמיד חכם יותר, לבצע בדיקה עצמאית אודות הנכס או המבנה אותו אנחנו רוצים לקנות כי אז ממצאי הבדיקה לא יהיו תלויים באף צעד והם יהיו נאמנים למציאות בשטח ולמצב האמתי של הנכס.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.