בדיקות נזילות מים מצנרת מזגנים

התקנתם מזגן כדי שיהיה לכם קריר וכיפי, אולם, לא תיארתם לעצמכם, כי, בשלב כלשהו, המזגן שלכם ייצר לכם תעלומה, שיש מצב שיהיה לכם קשה למדי לפתור אותה… ובכן, המזגן שלכם, לפתע פתאום, התחיל לטפטף. 

אין זה משנה אם המדובר בטיפה פה ושם, או שאתם ממש סוחטים סמרטוטים המונחים מתחתיו, מזגן הוא אינו ברז, ומשכך – הוא לא אמור לטפטף. לטפטוף המסתורי הזה יכולות להיות מספר סיבות. את חלקן, תוכלו לפתור בכוחות עצמכם, ואילו אחרות, יתכן שתוכלו לנסות לפתור בכוחות עצמכם, אולם עדיף שתזמינו לשם כך יועץ מיזוג אוויר.

הסיבות הנפוצות לנזילת מים מהמזגן

התהוות של סתימה בצינור המנקז את מי המזגן החוצה – סתימה שנוצרת בצינור הניקוז עלולה לגרום לכך שמפלס המים יעלה והמים יזלגו אל תוך הבית. על מנת לנסות לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם, אתרו את צינור הניקוז וודאו כי הוא אינו סתום. בדקו האם קיימת חסימה פיזית בצינור, האם הוא מקופל, מכופף או קשור בקצהו. כל חפץ המונח על צינור הניקוז עלול לגרום לחסימתו, ולכן, באופן הגיוני, יש להרחיק ממנו חפצים שעלולים ליפול עליו ולחסום אותו. סוג חסימה נוספת שעלולה להיגרם בצינור הניקוז היא חסימה פנימית, כתוצאה מלכלוך שהצטבר בתוכו. הדרך הנפוצה לטפל בתקלה זו היא לינוק יניקה חזקה מקצה הצינור, ומיד להסיט אותו מהפה. אם קיימת בו סתימה, היניקה יוצרת הוואקום אמורה לשחרר אותה, וזרם של מים מלוכלכים יפרוץ מתוך הצינור.

הפילטר של המזגן סתום באבק ולכלוך – סתימה כזו מקשה על פעולתו של מאייד המזגן והלכלוך המצטבר שם סותם את מעברם החופשי של המים. במקרה כזה, יש להרים את המכסה, לשלוף את הפילטרים ממקומם ולשטוף אותם בסבון נוזלי ובמים זורמים. במקרים של לכלוך שנדבק או פיח, ניתן להשתמש במברשת לניקוי ציפורניים ולהבריש בעדינות וביסודיות את הלכלוך. לאחר מכן, יש להקפיד על ייבוש מלא של הפילטר או הפילטרים, כדי למנוע היווצרות נבגי עובש במזגן.

מתי תצטרכו להזמין יועץ מיזוג אוויר לפתרון התקלה?

עד כאן, הפעולות אותן אתם יכולים לבצע לבדכם, מבלי להזמין איש מקצוע – יועץ מיזוג אוויר.

שתי תופעות נוספות עלולות, אף הן, לגרום לנזילת מים מהמזגן, אולם הן, תצרכנה טיפול של איש מקצוע:

מחסור בגז במזגן – במרבית המקרים, חוסר גז במזגן עשוי להיווצר כתוצאה מדליפתו. איש המקצוע בודק את הלחץ באמצעות מכשיר לבדיקת הלחץ. לפעמים, על מנת לחסוך בעלויות הבדיקה, לבקשת הלקוח וללא גילוי הדליפה, ימלא איש המקצוע גז במזגן. כאשר המדובר בדליפה מינורית, הגז שימולא במזגן יספיק לו כדי לפעול מספר חודשים, בעוד שבמקרי דליפה רצינית, בעל המקצוע יצטרך לשוב תוך פרק זמן קצר, על מנת לאתר את מקור הדליפה.

הצטברות לכלוך בתעלת הניקוז – במקרה כזה, יפתח בעל המקצוע את חלקה התחתון של תעלת הניקוז, ועל ידי ניקוי הלכלוך מתוכה, הוא יסייע למעבר התקין של המים.