איתור נזילות במוסדות ומבנים תעשייתיים

תוכן עניינים

רוב המפעלים ומבני התעשייה נבנו על בסיס תשתיות צנרת לטווח הארוך – תשתית צנרת זו שונה מתשתית צנרת של בית פרטי או בנייני דירות. שוני זה מביא לכך שחשוב שגם השיטות לאיתור נזילה במבני תעשייה ומפעלים יהיו שונות בהתאם.

בשביל לאתר נזילות במוסדות ומבנים תעשייתיים צריך עבודה מדויקת, עדינה, סבלנית ומקצועית מאוד. 

במקרה שבו אנחנו חושדים שיש דליפה של מים במפעל או במבנה התעשייתי בו אנחנו עובדים – כדאי לנו לבצע כמה שיותר מהר בדיקה לאיתור נזילות. הקושי והנזק שלהן נזילה במפעלי תעשייה יכולה לגרום הם גדולים מאוד וחמורים וכמה שנטפל בנזילה ונתקן אותה יותר מהר – כך הנזק יהיה שולי יותר ונוכל לחזור מהר יותר לעבודה שגרתית.

חושדים שיש נזילה במפעל בו אתם עובדים? פנו כמה שיותר מהר למומחה באיתור נזילות

המבנה של מערכת תשתית הצנרת במפעלי תעשייה הוא מורכב. תשתית זו יכולה לכלול מערכת של נתזים, מערכות הזנת מים חמים או מערכות להזנת מים קרים, ביוב ועוד הרבה מערכות שונות שבהן משתמשים לשם ייצור מוצרים או הפעלה של המפעל. לפני שאנחנו מבצעים איתור נזילות, כדאי לנו לאתר לפי החשד שלנו ושל המומחה לעיצוב מזילות מה המקור של הנזילה במערכות השונות במפעל ובתשתית הצנרת שלו. הערכה מוקדמת זו של מקור הנזילה – יכול לצוות המקצועי לאתר את הצנרת ביתר קלות.

איזה ציוד צריך בשביל לאתר נזילות בתשתיות המים של מפעלים ומבני תעשייה?

בשביל לאתר נזילות בתשתיות מים של מפעלים ומבני תעשייה יש צורך בציוד מיוחד כמו:

  • מאתר תשתיות – זוהי מערכת שיש לה אפשרות לגלות את התוואי הפנימי של הצנרת ואת העומק בו הצינורות השונים בתשתית הצנרת נמצאים ללא הרס או חפירה וזאת על ידי שימוש בטכנולוגיה של תשדורות גלי רדיו.
  • מערכת גז – באמצעות מערכת מתקדמת זו ניתן לגלות  נזילות בצינורות מים על ידי מערכת גז. על ידי מערכת זו מבצע מאתר נזילות מוסמך החדרה של תרכובת הגז (95% חנקן, 5% חמצן) שהן ידידותית לסביבה למערכת הצינורות. למכשיר גז ייחודי זה יש חיישנים מיוחדים הקולטים את הנקודה בה ריכוז הגז הגבוה.
  • מכשיר אקוסטי – שימוש במכשיר זה נעשה לשים איתור נזילות על ידי מערכת אקוסטית. מערכת זו מבצעת האזנה לקול הנקלט מהצינור, כך שיש מקום בו יש תקלה בצינור, המים יוצאים בלחץ גבוה ומיצרים גלי קול חזקים. המכשיר הטכנולוגי המתקדם הזה מתרגם את גלי הקול הנקלטים מהקול שהצינור מוציא למספרים (דציבלים) וככל שמתקרבים לאזור הנזילה מד המספרים (דיציבלים) עולה ונוכל לאבחן ולאתר את מקור הנזילה באופן שהוא מאוד מדוייק ופרטני.

איתור נזילות על ידי מומחה לאיתור נזילות במפעלים ומבני תעשייה – יכול לחסוך לנו הרבה תקלות והרבה מאוד בעיות בעסק שלנו.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.