איתור נזילות מתחת לריצוף על ידי אינסטלטור

תוכן עניינים

העבודה של איתור נזילות מים מתחת לריצוף עשויה להתגלות כמורכבת ביותר, במיוחד אם מדברים על מרצפות ישנות, ריצף עץ, פרקטים, אבן ושיש. כך או כך, תצטרכו אינסטלטור לאיתור נזילות עם המון ידע וניסיון בתחום. בואו נדבר על זה. 

ישנם סוגים רבים של שיטות לאיתור נזילות, בהן יכול אינסטלטור לאתר נזילות מתחת לריצוף. אחת מהשיטות הללו היא שימוש בגלאי דליפה אקוסטי. אופן פעולתו הוא על ידי שליחת גלי קול דרך החומר וזיהוי שינויים בתדירות הצליל, מה שיכול להצביע על דליפה. כמו כן, אינסטלטורים עשויים להשתמש במצלמות מיוחדות אשר פועלות בשיטת איתור נזילות עם אינפרה אדום. 

סוג הריצוף הנפוץ בבתים 

בדרך כלל, ישנם שלושה סוגי רצפות הנמצאים בבית: בטון, אריחים ועץ. אם מדברים על מרצפות עשויות עץ, הן מיוצרות לעתים קרובות עם לוחות מסוגים שונים המודבקים זה לזה בלוח אחד ארוך (פרקט). זה נקרא "עץ מהונדס" או "עץ בנוי" והוא אמור להיות עמיד יותר מעץ מלא. 

במקרה של איתור נזילות מים מתחת לריצוף עץ, לוחות העץ לא יכללו בד"כ מסמרים או ברגים שמחזיקים אותם יחד – רק דבק. באופן זה, יהיה ניתן לפרק אותם די בקלות בעזרת הכלים הנכונים. אם האינסטלטור יודע כיצד לעבוד עם ריצוף זה, הוא יוכל לפרק אותו עם מינימום נזק.

מה חשוב לדעת על איתור ותיקון נזילות מים מתחת לרצפה? 

דליפת מים היא אחת מהבעיות הביתיות המסוכנות והיקרות ביותר. נזילות מתחת לרצפה יכולות להיגרם בצינורות, בשירותים או בכל מערכת מים פעילה אחרת. הנזק שהנזילות עלולות לגרום לא תמיד נראה בהתחלה, וחשוב לדעת מתי הנזילות מתחילות להתרחש.

ישנן דרכים רבות לאתר נזילת מים בבית שלך, כגון: מעקב אחר שלוליות של מים מחוץ לבית או בתוך הבית, בדיקת כתמים רטובים באזורים שונים של ריצוך הבית, בדיקת כתמי חלודה בצינורות או בכיורים. כמו כן, אפשרי לערוך מעקב אחר פנים וחוץ של מיכל השירותים במבנה. 

אם תרצו, תוכלו לערוך צפייה ולבדוק אם נוצרת היווצרות של קרחונים הנוצרים בחורף (מציין דליפה אפשרית). אופציה נוספת היא, כיבוי כל הברזים וצפייה במד הטפטוף (למקרה שיש לך ברז דולף במבנה). בפועל, נזילות מים נגרמות לעיתים קרובות על ידי דליפה קטנה שאינה מזוהה במשך שנים. 

מה קורה כשיש נזילות מים מתחת לריצוף? 

נזילות מים מתחת לריצוף עלולות לגרום נזקים גדולים לבית אם לא  תזמינו שירות של ייבוש רטיבות מתחת לריצוף. אחת הדרכים הקלות ביותר לאתר נזילת מים היא להסתכל על מד המים של המבנה. כאשר אתה רואה עלייה בשימוש למרות שהברז הראשי סגור ומבלי להריץ מים, עלולה להיווצר דליפה. בין אם אתם צריכים שירות של איתור נזילות מים או תיקון הנזילה, פנו אל אינסטלטור וקבלו ייעוץ נוסף. 

Picture of המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.