איתור נזילות מים לקראת החורף

תוכן עניינים

אם זיכרון הילדות שלכם הוא של דליים מפוזרים ברחבי הבית, כדאי לכם לעצור את התופעה באמצעות דרכים חדשניות לאיתור מקור הנזילה וטיפולה (איטום לדוגמה).

לפני שעושים את הצעד ומחפשים חברת לאיתור נזילות כדי שתגיע לאתר את הנזילה, חשוב לוודא שהיא אכן קיימת (הנזילה כמובן).

איך נדע שאכן יש לנו נזילה בבית?

  • כתמי עובש ורטיבות המופיעים על הקירות.
  • חשבון מים גבוה מהרגיל.
  • רטיבות בתקרה אצל השכנים
  • ועוד

אם אתם לא בטוחים שאכן קיימת נזילה, אתם יכולים לסגור את הברזים בבית ולבדוק האם שעון המים הראשי שלכם ממשיך להתסובב (ממשיך לפעול). זה יעיד על כך שאכן קיימת נזילה.

גיליתם שיש נזילה? אל תלחצו. אם הפחד שלכם הוא דמיון מהעבר של שבירת קירות, הרמת כל הריצוף בבית או פינוי הדיירים, תנשמו עמוק! האלטרנטיבות החדשות הרבה הרבה יותר נעימות.

מודרניזציה בתחום איתור הנזילות

נזילות מים בבית אפשר לאתר היום בצורה קלה ונוחה מאוד ע"י מצלמה תרמית. היתרון הגדול הוא שאיתור הנזילה במצלמה תרמית הוא נקודתי, כלומר אין צורך לשבור את כל הבית ולהתחיל לשחק בניחושים – המצלמה תראה לנו בצורה מדוייקת את מיקום הנזילה ואז, כן כן עניתם נכון, גם התיקון והטיפול בנזילה יהיה נקודתי. כלומר, ניתן יהיה לשבור רק מרצפת אחת או 2 על מנת לתקן את הנזילה, ואפשר להמשיך בחיים כרגיל.

שיטה נוספת וידידותית לסביבה היא איתור נזילות בגז. לא כל חברות האיתור בארץ עוסקות בשיטה זו מכיוון שזו נחשבת למורכת יותר ורק חברות מקצועיות ומוסמכות עוסקות בשיטה זו. חיישני המכשיר מגלים באמצעות ריח ריכוזי גז בצנרת וכך מפענחים את מיקום הנזילה מבלי לגרום לנזק ובכך חוסכים לנו כסף רב.

שיטה נוספת היא השיטה האקוסטית – כן כן, ניתן לשמוע את נזילת המים. היא יעילה יותר שאנחנו מדברים על שטחים פתוחים את צנרת מתחת לקרקע והיא נעשית באמצעות מערכת רגישה לגלי קול. באיזור בו מתרחשת הנזילה, גלי הקול יהיו חזקים יותר וכך "יסגירו" את מיקום הנזילה.

אז כמעט כמו בכל תחומי, גם תחום האינסטלציה מתקדם ולא נשאר מאחור. גילינו שאפשר לראות, לסרוק, להריח ולשמוע את נזילות מים וכל מה שנותר לנו עכשיו הוא להיעזר לבחור בחברה העוסקת באיתור נזילות, וע"י הטכנולוגיה המתקדמת לאתר את הנזילה בצורה קלה, נוחה ומהירה.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.