איתור נזילות יצאת צדיק

תוכן עניינים

עולם האינסטלציה ואיתור הנזילות עלול להפגיש אתכם עם מגוון רחב של עסקים ומגוון רחב של מחירים. בדיוק במקרים האלה "יצאת צדיק" החליטו לכתוב עבורכם מספר טיפים אשר נספק לכם אותם כאן בפרשנות שלנו, נכון לשנת 2020.

כשאנחנו מדברים על נזילות מים, רטיבות בקירות ומיני סוגים של כתמי עובש – זה בדרך כלל מתחיל בנקודה קטנה ותמימה על קיר בבית או בתקרה. בהתחלה לא נוהגים לייחס לה חשיבות, לרוב כי המסקנה הראשונית היא שמדובר בלכלוך סתמי. העלמת העין אינה מסייעת במקרה זה, ולצערנו, מה שהתחיל בתור נקודה קטנה בדרך כלל עלול לגדול לכדי כתם כהה שגדל מיום ליום. למים יכולת עבירוּת מדהימה והם לא נחים לרגע. הכתם הקטן של היום, גדל מיום ליום והופך לעצום.

למה כדאי לשים לב?

שינויים בצבע הקיר – ניתן להבחין בקלות יתרה בין קיר רטוב לקיר יבש, גם בעין לא מקצועית. דברים נוספים שצריכים לתפוס את תשומת הלב שלנו הם: סימני רטיבות מעל אזור הפאנלים, אשר בדרך כלל מלווים בקילופי צבע; שינויים בגוון הרצפה והתנפחות של אזורים מסוימים בקירות או בתקרות הדירה.

לרוב, הגוון אשר שולט בכתמי רטיבות ונזילות מים הוא חום, על גווניו השונים. לעתים לא תורגש בדירתכם שום תופעה, ויהיה זה דווקא השכן "בר המזל" שלכם, שיגלה כתמי מים על תקרת הסלון.

הבהרה

נזילת מים הן אחד האויבים המסוכנים ביותר של כל מבנה קיים. זיהוי נכון ומהיר של הנזילה יחסוך לנו הרבה זמן, כסף ועוגמת נפש.

מקורות הנזילה האפשריים:

  • חיפוי קירות לקוי – לחיפוי קירות יש תו תקן ברור. חיפוי לא איכותי יפתיע מיד עם תחילת הגשמים. חשוב מאוד לבחור בעל מקצוע אמין העושה שימוש בחומר איכותי.
  • עיבוי – מצוי בחדר האמבטיה. אדי המים המרובים המצויים במקום, עשויים לגרום לתופעות של רטיבות בקיר. במקרים אלה, צביעה איכותית בסיד או בצבע אקרילי, יסייעו בנדון. חשוב מאוד לשים לב לא לצבוע חדרי אמבטיה בצבע שמן.
  • ניקוז לקוי – שיבוש בניקוז במסילות חלון, במרזבים וכדומה, יגרור רטיבות בפנים המבנה. בעל מקצוע ראוי, יידע לתכנן זוויות ניקוז נכונות מבעוד מועד.
  • רטיבות קפילארית – היא רטיבות ברצפה, שמקורה בפיצוץ צנרת או בשימוש רב במים על פני הריצוף. המים שחלחלו מתחת לריצוף יתפסו  לאורך הקיר עם הזמן. לעתים יהיה צורך להחליף את החול הרטוב בחול חדש ולבצע ייבוש תת רצפתי.
  • איטום לקוי – איטום לקוי של גג, מרפסת, בריכת מים, קירות וכדומה, עלול להביא לחדירת מי גשמים אל הבית. במקרה של איטום לקוי בגג, הפתרון עשוי להיות יישום של יריעות ביטומניות, למשל.
  • נזקי צנרת שונים – פיצוץ בצנרת, או אפילו נזילה איטית אך קבועה, יכולים להסב נזק רב לדירה שלכם, ולדירות השכנים גם כן. במקרה כזה יש לאתר מייד את מקור הנזילה, ולעצור אותה באופן מיידי.

ההשלכות האפשריות מנזילות מים

השלכות בריאותיות – טיח מתקלף, רטיבות בקירות, טיפות מים שנוזלות – כל אלו יוצרים פטריות ומיני עובשים וטחבים אותם אנו נושמים. מדובר במינים המסוכנים במיוחד לילדים, לקשישים ולחולי אסטמה, ברונכית ודרכי הנשימה.

השלכות אסתטיות – כתמים, פיצוצים וקילופים בבית, הם חלק מהתסמינים האסתטיים אשר עלולים להיווצר בשעת נזילה (או כמה חודשים לאחר מכן).

השלכות של תקינות המבנה – נזילות מים עלולות לגרום לכשלי בטיחות לאורך זמן. שחיקה והיווצרות חלודה בתוך הקיר, גורמים להיחלשות המבנה לאורך זמן.

השלכות משפטיות – דרך מעולה להרוס יחסי שכנות טובה, היא על ידי הזנחת רטיבות בקיר או בתקרה משותפים. תופעה זו עלולה לגרום ליחסי שכנות גרועה ולמקור נפו. לתביעות קטנות (וגדולות), בגין נזקים רבים לרכוש.

כסף  – מכל זווית אפשרית, מדובר בנזק פיננסי משמעותי.

מה הפתרון?

בשונה מבעבר, בהם היו עוסקים בניסוי ותהייה לאיתור מקור הנזילה, כיום ישנם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים אשר חוסכים הרס וזמן, ומביאים לידי איתור כירורגי ממש של מקורות הנזילה.

איתור נזילה במצלמות טרמית ובמגוון שיטות נוספות אשר מסייעות לראות את המתרחש בתוך הקיר.

אז שלא תדעו מנזילות; אך אם כבר נתקלתם באחת, פנו לבעל מקצוע איכותי בעל ציוד מתקדם לשם פתרון אופטימלי.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.