איתור נזילות בחורף – כל מה שחשוב לדעת

תוכן עניינים

נוכחות נזילה בבית היא אף פעם לא דבר נעים, אבל מדובר ללא ספק בבעיה נפוצה במיוחד, נזילה יכולה לנבוע משתי בעיות עיקריות – נזילה מהצנרת או לחילופין בעיה באיטום. כיוון שהצנרת מוסתרת מאחורי הקירות, המרצפות והתקרה, בשגרה אנחנו לא יכולים לדעת מה מצבה ולהבחין בה צוברת בלאי טבעי וחלודה, שהופכים אותה לפגיעה יותר. ולכן, חשוב בשגרה שנהיה עירניים לסימנים חיצוניים שיכולים להעיד על כך שייתכן וישנה נזילה בצנרת. הסימנים המעידים הבולטים ביותר הם ללא ספק עלייה בחשבון המים לצד סימני רטיבות ועובש על הקירות, שינוי בצבע של מרצפות הבית ואפילו טפטוף. במצב כזה אין מנוס מלהיעזר באיש מקצוע שיאתר עבורכם את הנזילה וידאג לתת מענה לבעיה שגורמת לה.

מה מיוחד באיתור נזילות בחורף?

איתור נזילות מתבצע בכל השנה, אך חשוב לדעת שלחורף דווקא עדיף לכם להגיע מוכנים. זאת כיוון שעבודה של איתור נזילות בחורף היא מורכבת יותר. 

השימוש במצלמה טרמית בחורף הוא מאתגר

המצלמה הטרמית היא כלי שימושי במיוחד עבור אנשי מקצוע לאיתור מקור הנזילה. המצלמה נשענת על הפרשי טמפרטורה בתשתית, שנובעים מהזרמה של מים חמים. המצלמה המיוחדת הזאת שמשמשת אנשי מקצוע רבים באיתור הנזילות, פחות נוחה לשימוש בימי החורף הקרים. זאת כיוון שבימי החורף כאשר התשתית קרה – קשה יותר להבחין בהבדלי הטמפרטורות. 

למידע נוסף על איתור נזילות במצלמה תרמית >>

מגוון גורמים לנזילה

אתגר משמעותי חשוב לא פחות הוא כמובן הקושי לזהות את מקור הרטיבות שיכול בימי החורף הסגריריים לנבוע גם מחדירה של מי גשמים חיצוניים דרך הקירות, המרצפות או הגג. הגשמים שסוחפים איתם גם פסולת ועלים יכולים להביא לסתימה של צינורות הביוב והמרזבים. ולכן, חשובה המקצועיות של מאתר הנזילות שאתם מביאים במיוחד בימי החורף, על מנת שיבצע אבחנה נכונה למצב.

קושי בייבוש הקירות והגג

לעומת ימי הקיץ החמים בהם הרטיבות בקירות ובגג תתאדה מעצמה, בימי החורף הסגריריים ייקח יותר זמן לתהליך הייבוש מה שיכול לגרום להצטברות של נזקים לקירות הבית. עם זאת, יש פתרון לבעיה – באמצעות יבשנים מיוחדים ניתן לייבש באופן מהיר את חלל המבנה. 

איך נעשית עבודת איתור הנזילה?

בשלב הראשון, איש המקצוע ימפה את מערכת התשתית בה ישנה הנזילה. בבית שלכם יש שלוש מערכות מרכזיות שיכולות להיפגע ולסבול מנזילה – מערכת הביוב, מערכת אספקת המים ומערכת ההסקה. באמצעות טכניקות שונות עבור כל מערכת, איש המקצוע ימפה את המערכת בה קיימת הבעיה. לאחר מכן, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות כמו מצלמה תרמית, חיישן גז או מכשיר אקוסטי, איש המקצוע ימפה את מקור הנזילה ולבסוף, ניתן יהיה לדאוג לתיקון הבעיה. 

Picture of המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.