איתור נזילות בגגות – כך עושים זאת

תוכן עניינים

איטום נזילה בגג, איתור נזילה בגג ואיטום גגות, הם סוגי שירותים שחברת איטום מבנים תספק לכם. איתור נזילות מצריך ציוד מתאים, כמו גם ניסיון וידע מקצועיים בסוגי האיטום הנדרשים לתיקון הנזילה. לא פעם, יש צורך לבצע איטום מחדש של כלל שטח הגג. בפעמים אחרות, תיקון איטום נקודתי יהיה מספיק. 

מה צריך כדי לאתר נזילות בגג? כדי לאתר נזילה בגג, יש לבצע שני שלבים. הצעד הראשון הוא למצוא כל שינוי צבע גלוי על פני הרעפים. השלב השני דורש מציאת אזורים רטובים שייתכן שנגרמו מבעיות בחומרי האיטום, סדקים, שברים וכו'. איתור נזילות בגג יכול להיות תהליך מסובך, אבל יש כמה צעדים שאפשר לנקוט כדי להקל עליו. אם אין לך גישה למצלמה תרמית או לכלים אחרים, התחל באמצעות החושים שלך. חפשו עובש ורטיבות, הקשיבו לטפטוף מים וצפו בכתמי מים על התקרה או הקירות. אם גיליתם מוקדי בעיות כאלו, הזמינו חברת איטום גגות ואיתור נזילות מים מהגג. 

לדעת היכן מקור דליפות המים

לדעת היכן הדליפות, זה מה שיכול לעזור לך לתקן אותן. חשוב למצוא את הדליפות לפני שהן הופכות לבעיה אשר מצריכה איטום נזילות בגגות ואיתור חדירת מים אל תוך המבנה. כאשר אחד המקומות הנפוצים ביותר להתרחשות נזילות הוא בבסיס הגג. כאן, חלק מהאזורים הדולפים הללו יתרחשו בין הקורות, או סביב חלונות וארובות. כמו כן, במקרים רבים חומרי איטום יכולים להתיישן ולגרום לנזילות מים בגג. 

כאשר חומרי איטום מתיישנים, יש 2 אופציות עיקריות. האחת היא, לבצע תיקון איטום נקודתי בגג. האופציה השנייה היא, לבצע איטום קומפלט מחדש של כלל שטח הגג. אם תבחרו את האופציה השנייה, אתם קודם כל תצטרכו לבצע הסרה מלאה של חומרי האיטום הישנים והדולפים. 

איתור נזילות מים בגג באמצעים טכנולוגיים 

הגג הוא החלק המבני החשוב ביותר בכל בניין. זה המקום שבו מים ואוויר, ממקורות חיצוניים, נכנסים לבניין. נזילת הגג יכולה להוות בעיה משמעותית עבור בעל נכס. נזילה בגג עלולה לגרום לנזק משמעותי לרכוש, או אף להביא להרס של מבנה אם לא מטפלים בכך בזמן. לכן חשוב לדעת לזהות נזילות ואת מיקומן האפשרי לפני שהן הופכות לבעיות רציניות.

הדרך היעילה ביותר לאיתור נזילות היא באמצעות בדיקת מצלמה תרמית, הכוללת צילום ואבחון של שטחים חבויים בגג. למשל, מתחת לשכבות של ריצוף או חומרי איטום. אם אין דליפות על הקרקע לאחר ביצוע בדיקה זו, אז לא אמורה להיות נזילות על גבי הבית שלך גם כן.

זהו במהירות את מקור הבעיה וטפלו בה

נזילות בגג הן בעיה קשה להתמודדות, ולכן כאשר הן קורות, חשוב לזהות אותן במהירות. גג דולף היא בעיה יקרה שאנשים רבים מתמודדים איתה רק לאחר שמאוחר מדי. אם תקדימו תרופה למכה ותבצעו בדיקה שגרתית לאיתור נזילות מים בגג, תוכלו להנות מחורף יבש ונעים בביתכם. 

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.