איתור נזילות – איך זה עובד?

תוכן עניינים

את הרטיבות הזאת בקיר וסימני העובש כנראה שכבר לכולנו יצא להכיר מקרוב. נזילה בצנרת היא עניין שבשגרה וכיום רבים מאיתנו מתמודדים עם הבעיה הזאת אחת לכמה שנים. כיוון שהצנרת נמצאת מאחורי הקירות ומתחת למרצפות שלנו, היא לא חשופה לעין ולכן, אנחנו לא רואים אותה בשגרה. במהלך הזמן הצנרת צוברת חלודה ובלאי והופכת ליותר ויותר פגיעה. עבודת איתור נזילות נועדה בסופו של דבר לאפשר לזהות את מקור הנזילה על מנת לתת לאחריו את הטיפול המתאים ביותר לבעיה.

אלו שיטות לאיתור נזילות ישנן?

בעבר הלא כל כך רחוק, על מנת לאתר נזילה היו מבצעים שימוש בשיטות עם הרס, אשר מאפשרות לזהות את מקור הנזילה ראייתית. מדובר בשיטות אשר היו מערבות יצירה של נזק רב במרצפות ובקירות הבית, שלאחריו כמובן היה נדרש לתקן. העולם הטכנולוגי התקדם מאז הרבה, וכיום ניתן לבצע עבודה של איתור נזילות באמצעות מגוון טכניקות ללא הרס שמאפשרות שבירה נקודתית של מקור הבעיה.

חיישן גז

עבודה עם חיישן גז מתבססת על דליפה של גז, אותה החיישן יכול לזהות. במהלך העבודה, מאתר הנזילות ירוקן את הצנרת ממים, יזרים לתוכה תערובת של גז חנקן ומימן (שהינה בטוחה לחלוטין) ויחכה להתקדמות הגז. באזור הסדק בצנרת תיראה דליפה של גז, אשר החיישן יכול לזהות. חיישן הגז שימושי עבור חצר הבית, שם תשתית הצנרת עמוקה כיוון שהוא יכול להגיע לטווח זיהוי של עד 12 מטר עומק לתוך האדמה.

קראו עוד:

איתור נזילות בגז

איך מזהים את מקור הנזילה?

מצלמה תרמית

מצלמה תרמית מתבססת בפעילותה על טמפרטורת המים הזורמים בצינור ועובדת על קרני אינפרה אדום אשר מסוגלים לזהות את החום מבעד לקירות או הרצפות. מצלמה תרמית היא אופציית איתור נזילות מצוינת בבתים ודורשת לפני העבודה חימום של המים. בהגעה לאזור הבעייתי, הצנרת הסדוקה תפלוט מים, מה שיביא להפרשי טמפרטורה אשר המצלמה מסוגלת לזהות. החיסרון המשמעותי בטכנולוגיה הזו היא טווח הראיה של המצלמה, שהוא קצר ועומד על כמה סנטימטרים בלבד. מהסיבה הזו, איתור במצלמה תרמית פחות יתאים לצנרת בחצר, שם היא לרוב טמונה עמוק יותר.

להסבר נוסף על איתור נזילות במצלמה תרמית

מכשיר אקוסטי

המכשיר האקוסטי מתבסס בפעילותו על גלי הקול אשר משמיעה נזילת המים. למכשיר חיישנים מיוחדים שמזהים גלי קול ומסוגלים לאתר את מקור הנזילה. עם זאת, במקרים בהם הנזילה שקטה לא ניתן יהיה לבצע במכשיר שימוש לזיהוי מקור הנזילה.

מתי כדאי להזמין איש מקצוע?

במידה ואתם חושדים שיש נזילה בצנרת, חשוב שלא לחכות לפני שאתם פונים לקבלת ייעוץ מקצועי. סימני אזהרה רבים משמעותיים לזיהוי נכון ולטיפול מיידי בבעיה. הימצאות של כתמי רטיבות בקירות, טפטוף מהתקרה, עובש, או עלייה דרסטית בחשבון המים, מעידים על נוכחות של בעיה שחשוב לטפל בה במיידי.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.