איתור נזילה לפני כניסה לבית חדש

תוכן עניינים

כאשר אנו בוחרים להיכנס לבית חדש, בין אם בית מיד שנייה ובין אם בית מקבלן, חשוב לבדוק ולהעריך את איכות ומצב הבית מכל כיוון, לרבות אם קיימת נזילה.

איתור נזילה לפני כניסה לבית חדש היא קריטית, שכן נזילות שלא שמים לב אליהן בהתחלה עשויות להפוך למפגע משמעותי בבית, לפגוע ביסודותיו ולהוביל לבעיה לא פשוטה שהייתה יכולה להיפתר בקלות מספר חודשים קודם לכן. מידה ומזמינים שירות בדק בית חיצוני, אשר בודק את הנכס בכל היבטיו, בודקים גם את מצב הצנרת, אך במידה ולא, חשוב להיות ערניים.

כיצד מאתרים נזילה לפני כניסה לבית חדש? ומה עושים כאשר מגלים עליה?

עקבו אחר חשבון המים

חשבונות המים החודשיים הם דיי צפויים, לכן אם לפתע אתם מקבלים חשבון חשמל גבוה או שחשבון החשמל שלכם גבוה משמעותית משל הדיירים הקודמים או הדיירים השכנים, הסיכויים גבוהים שיש לכם נזילה בבית.

ההצעה הרווחת היא לשים לב לכמות המים בה אתם משתמשים בחורף ובקיץ, לעמוד על ממוצע מסוים ולשים לב שאתם עומדים בממוצע הזה מידי חודשיים. כל שינוי עשוי להעיד על נזילה.

שימו לב למד המים

אם אתם חושדים שקיימת נזילה בבית החדש, כדאי ואף מומלץ לבדוק את מד המים שלכם בכדי לקבל תשובה ודאית. מד המים בדרך כלל נמצא בקרקעית הבניין מכוסה בחול או ליד מקור המים וההשקיה של הבניין.

מצאתם אותו? מעולה! בכדי לבדוק אם יש לכם נזילה, עקבו אחר הצעדים הבאים:

  • סגרו את כל הברזים בבית וודאו שהמדיח ומכונת הכביסה אינם פעילים

  • בדקו את מד המים וודאו שאתם רושמים את המספר שהמד מציג. שובו לבדוק את מד המים כשעה לאחר מכן. אם המספרים השתנו, בוודאות קיימת נזילה בנקודה מסוימת בבית

בבתים פרטיים, בכדי לקבוע אם נזילת המים היא בבית או מחוץ לבית, מומלץ לסגור את צינור אספקת המים הראשי של המבנה. הוא בדרך כלל ממוקם במרתף או בחדר השירות של הבית, דרכו הצינור נכנס אל הבית

בדקו את מד המים. כתבו את המספרים וחכו שעה נוספת. לאחר מכן, שובו לבדוק את מד המים שוב. אם המספרים לא השתנו, הנזילה מקורה בבית עצמו. אם הם השתנו, מקור הנזילה הוא ככל הנראה חיצוני.

חפשו סימנים של טחב או אזורים ספוגי נוזלים

כולנו רוצים שכל הארונות והמשטחים בבית שלנו יהיו נקיים ויבשים. אם אין זה המקרה, הדבר ככל הנראה נובע מנזילה. 

אם אתם שמים לב לטבח או לנקודות של נוזלים באזורים ספציפיים שחוזרות על עצמן בבית, מומלץ לפנות לאינסטלטור ולבחון אם הגורם הוא נזילה פנימית. 

חקרו מכשירי חשמל וקיבועים

כאשר קיימת נזילה בתוך הבית, כדאי לבדוק את כל המכשירים המתקשרים למים, לרבות מכונת הכביסה, המדיח ואזורי הצנרת בשירותים ובאמבטיה. 

אם אתם שמים לב לנזילה באזורים אלו, סגרו את המים באותו אזור והזמינו אינסטלטור בהקדם.

שימו לב לרמזים

רוב הפעמים, ישנם סימנים מקדימים שניתן לשים לב אליהם בכדי לאתר נזילה. גם אם בדיקת המים סימנה שכרגע אין נזילה בבית, אך אתם בטוחים שיש, ניתן לבחון אם סימנים אלו קיימים בבית ועל ידי כך לאתר את הנזילה, קטנה כגדולה.

אם אתם שמים לב לקירות שמאבדים מהצבע שלהם או ספוגים בנוזלים, לטפטים מתקפלים או צבע נזיל, לקולות של טפטופים בבית או מריחים ריח מעופש בבית, הסיכויים גבוהים שאכן קיימת נזילה ומומלץ לאתר אותה מהר ככל האפשר, לפני שיהיה מאוחר מדי.

איתור נזילה לפני כניסה לבית חדש היא חיונית, בכדי להבטיח שהבית שאתם עוברים אליו הוא בטיחותי ומשתלם גם בטווח הארוך. בכדי להיות בטוחים, כדאי ואף מומלץ להזמין איש מקצוע לבדוק את הנכס מראש, ולעמוד על טיבו מכל כיוון. 

Picture of המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.