איתור חדירת מי גשם

תוכן עניינים

הגשמים התחילו לרדת, החורף נותן את אותותיו ופתאום אתם רואים סימן רטיבות קל התקרה או על קירות הבית. מאיפה מגיעים המים האלה? האם זה יפסק? זה הולך לגרום נו נזק?

אז לפני שנכנסים לפאניקה, בואו נסביר מהם הגורמים שאפשריים לחדירת מי גשמים וכיצד ניתן לפתור את הבעיה.

מהם הגורמים לחדירת מי גשמים?

איטום לקוי במבנה הבית

דירות נפגעות פעמים רבות בעקבות איטום לקוי במבנה ולרוב יהיו אלה הדירות האחרונות בבניין המגורים או במפלס העליון בבתים פרטיים. חשוב להבין כי גג המבנה סופג 100% ממי הגשמים היורדים וההתמודדות שלו עם מי הגשמים עם הקשה ביותר. חשוב מאוד לאטום הרמטית מפני חילחול.

ישנם מספר דברים לאטום גג מבנה אבל היעילה ביותר היא יריעה ביטומנית. חשוב להבין כי עם השנים קיימת התבלות של החומר ושחיקה שלו מסיבות רבות כמו תזוזות המבנה, שינוי מזג אויר, שיפוץ או התקנה של מערכות מיזוג או דוודים על הגג וכדומה. חור הכי קטן באיטום עלול להוביל לנזילת מים אשר יבואו לידי ביטוי בתקרת המבנה.

חבלה בצינור מי הגשמים

המים הכלואים על הגג מתנקזים לצינור מי הגשמים או בשמו המקצועי – מרזב. כאשר המרזב הוא עובר בתוך המבנה (פנימי) ויש בו מפגע או חיבור לא תקין, מי הגשמים יחלחלו החוצה מן הצינור, דבר שיגרום להופעתם של סימני רטיבות על הקירות או על הרצפה.

איטום לקוי של הקיר החיצוני

קיימים מצבים בהם הקיר החיצוני הוא הגורם לבעיה. לרוב ניתקל בסיטואציה זו כאשר נמצא את הרטיבות על הקיר, לפעמים גם על הקירות.

ניקוז לקוי

לפני שמים מגיעים אל המרזב, הם מתנקזים לחור הניקוז. פעמים רבות חור ניקוז זה סתום או בלוי מה שגורם למים לחלחל בתוואי הצינור ולא הפנימי כפי שצריך וכתוצאה מכך נוכל לראות סימני רטיבות על הקירות.

איך מתארים רטיבות מי גשמים?

בשונה מתהליך איתור נזילות "רגיל" הנגרם מנזק במערכת הצינורות הפנימיים בבית, מדובר בתהליך ארוך יותר המצריך ניסיון רב יותר, ציוד מתקדם יותר ועובדים מקצועיים יותר הפועלים על פי התקנים במטרה לאתר את הבעיה בצורה ממוקדת ומדויקת.

ככל שהאיתור יהיה ממוקד יותר כך נוכל להנות מטיפול נקודתי יותר מבלי לשבור אזורים מיותרים, שיהפכו את הליך התיקון למסורבל יותר ומלכלך יותר.

השלב הראשון הוא לפנות לחברת איתור נזילות  אשר ביכולתה לאתר חדירה של מי גשמים. בסוף התהליך נהוג לקבל דוח מפורט בו נכתב מה התהליכים אשר נעשו במטרה למצוא את הנזילה, מהם הממצאים שהתגלו ומהם האפשרויות לפתרון הבעיה.

אנחנו בנו ליק נשמח לעמוד לשירותכם עם היצע רחב של מערכות ואנשי צוות מומחים לאיתור נזילות מורכבות ככל שיהיו. אנחנו נשאיר אתכם, את הקירות שלכם ואת התקרה שלכם יבשים גם בימי החורף הגשומים. צרו איתנו קשר.

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.