איתור ותיקון נזילות מים בגג

תוכן עניינים

לאחר שהגג זוהה כגג שעתיד לגרום לבעיות בחורף הקרוב בעקבות נזילת מים, השלב הבא הוא לאתר נזילות מים בגג ולתקן אותן בעזרת חברת איטום גגות או אנשי איטום מבנים. כך או כך, האיטום יתבצע בעזרת חלק מהשיטות הנפוצות הבאות, המשיכו לקרוא. 

גם אם זה נראה כמו כאב ראש רציני להתעסק איתו, למרבה המזל, איתור נזילות מים, תיקון נזילת מים ואיטום גגות הן אינן משימות מאוד מורכבות או מאוד יקרות. 

ישנם בעלי מקצוע רבים אשר מעניקים את השירות של תיקון ואיטום גגות רעפים או איטום של גגות מסוגים נוספים: גג מרוצף, גג מבטון ועוד. האיטום מתבצע במגוון שיטות וחומרים, בהתאם לסוג הגג. 

בתור התחלה, חשוב לנסות לאתר ולחפש סימנים של נזקי מים על התקרה או קירות הבית. בתוך כך, הסממנים של נזילות מים הם חלק מהבאים:

  • ריחות טחב או עובש לא נעימים
  • כתמים כהים על הקירות או על התקרה
  • בטון מתקלף או אפילו מתפורר ומנופח מרטיבות
  • חשבון מים מנופח עקב נזילות מהצנרת

כיצד מתבצע איתור נזילות מים?

ניתן לאתר נזילות מים באמצעות כמה כלים שונים, כאשר הדרך היעילה ביותר בימינו היא באמצעות המצלמה התרמית. באופן כללי, מצלמות תרמיות עוזרות לאתר נזילות מים שעשויות להיות בלתי נראות לעין בלתי מזוינת, כמו למשל במקרים בהם הנזילה מגיעה ממקורות של פיצוצים בצנרת סמויה.

מצלמות תרמיות מזהות הפרשים של טמפרטורה, מה שנקרא גם "חתימות חום" בקירות, רצפות ומשטחים אחרים שיכולים להיות ספוגים במים. בתוך כך, מצלמות תרמיות הן גם בטוחות וקלות לשימוש עם מינימום סיכון, אבל הן בד"כ לא זולות לשימוש. בממוצע, מחיר איתור נזילת מים עם מצלמה תרמית יכול לנוע בין כ-750 ₪ ל-1,350 ₪ ומעלה. 

איטום מבנים לאחר תיקון נזילות

לאחר שמבצעים איתור ותיקון נזילות מים, חשוב לתקן את הנזק שנגרם כתוצאה מהנזילה שאירעה. במקרה זה, יש להזמין חברת איטום מבנים או אנשי איטום גגות, איטום חלונות וקירות, איטום דלתות או כל גורם אחר שנזל קודם לכן. 

ניתן לאטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות, זיפות או סיוד, חומרי איטום אקריליים ועוד, הכול תלוי בסוג הגג ובסוג האיטום הנוכחי. כלל האצבע הוא, שיש צורך להתאים בין חומר איטום ישן לחדש. באופן זה, החומרים ישתלבו היטב האחד עם השני ולא יובילו לנזילות בעתיד. 

המומחים של No-leak

המומחים של No-leak

חברת נו-ליק מספקת שירותי איתור נזילות ושיקום נזקי מים ללא הרס. נו ליק הינה חברה מהותיקות והמובילות בישראל בתחום איתור הנזילות, עם צוות מומחים אמין ומקצועי שזמין לאתר ולספק פתרונות שיקום לכל נזילה.